Przejdź do głównej zawartości

Moje na górze - Alexander Toys

Moje na górze Exclusive to kolejna świetna gra jaką znajdziecie na naszych półkach od Alexander. Jeżeli szukacie wesołej, dynamicznej i pomysłowej gry to ta z pewnością przypadnie Wam do gustu. Sama mechanika jest bardzo prosta, jednak największą furorę robią łapki :-) Gry z ciekawymi elementami zawsze są strzałem w dziesiątkę. 
W pudełku znajdziecie:

- planszę,
- 8 pionków,
8 łapek,
- 220 kart pytań,
- kostkę,
- dzwonek, 
- podkładkę,
- parawan,
- klepsydrę,
- oraz instrukcję.


Celem gry jest jak najszybsze dotarcie do mety na planszy. Aby móc ruszyć swoim pionkiem o jedno miejsce na planszy należy wygrać jedną turę gry


Przed rozpoczęciem gry należy rozłożyć planszę. Każdy z graczy wybiera łapkę w jakim chce mieć kolorze i pasujący do niej pionek. Następnie tasujemy karty pytań i kładziemy na stosie. Następnie należy przygotować podkładkę oraz parawan z klepsydrą i dzwonek. Gdy wszystko jest już gotowe, można rozpocząć zabawę.    

A zabawa zapewniam Was jest przednia. Gracz w danej turze rzuca kostką i bierze pierwszą z góry kartę. Każda karta zawiera trzy pytania oznaczone innym kolorem (niebieskim, zielonym i czerwonym). Należy odczytać to pytania którego kolor tła zgadza się z kolorem jaki wypadł na kostce. Gdy wszyscy znamy już pytanie gracz prowadzący przekłada klepsydrę uruchamiając tym samym czas a wszyscy gracze udzielają odpowiedzi na pytanie kładąc jednocześnie swoją łapkę na podstawce. Pytania są tak skonstruowane, że mają wiele możliwości odpowiedzi, mamy tu możliwość wykazania się kreatywnością i bujną wyobraźnią. Przykładem może być pytanie: Co zamykamy? I tu mogą paść odpowiedzi: drzwi, samochód, garaż, plecak, portfel, szafkę, szufladę, szkatułkę, kredens, komputer, książkę, usta, oczy czy pudełko. Jak sami widzicie, możliwości jest wiele a podałam tylko kilka z nich. Podając odpowiedź przekładamy naszą łapkę na górę, nie ma tu wyznaczonej kolejności udzielania odpowiedzi, jeżeli tylko nasza łapka nie jest na górze a my mamy kolejny pomysł na udzielenie odpowiedzi to to robimy. Należy jednak pamiętać, że odpowiedzi nie mogą się powtarzać. Osoba, której łapka będzie na samej górze w chwili gdy czas w klepsydrze się skończy wygrywa rundę i tym samym przesuwa swój pionek o jedno pole do przodu na planszy.Gra jest bardzo dynamiczna, zwłaszcza gdy gra w nią większa liczba graczy. A jest to możliwe gdyż zestaw zawiera sprzęty aż dla 8 graczy. Producent podaje, iż gra jest skierowana do dzieci od 8 roku życia, jednak myślę, ze 6 latek wprawiony w planszówkach poradzi sobie bez problemu. 


Moje na górze to idealna gra na wiosenne pikniki w parku. Sprawdzi się także jako gra imprezowa. Rozgrywka jest dynamiczna, zabawna, nie rzadko dramatyczna gdy pod presją czasu szukamy kolejnej odpowiedzi. Zdarza się też, tak, że udzielona odpowiedź powoduje salwy śmiechu. U nas gra jest w ciągłym użytku i sprawia wiele radości. 

Polecamy serdecznie!!!


Grę znajdziecie TUTAJ

Alexander Toys


Komentarze

 1. Kolejna pomysłowa gra. Teraz wprawdzie więcej czasu spędzamy na dworze, ale planszówki to idealna opcja na wieczorną rodzinną rozrywkę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety jeszcze nie dla nas. Za małe dzieci, ale dla rodziców idealna. Sama mam chęć spróbować swoich sił. Dzięki za wskazówkę na przyszłość. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dynamiczna gra takiej zabawy jeszcze nie widziałam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Planszówki są zawsze dobrym pomysłem :) Szczególnie w zimowe wieczory, ale wiosną w większym gronie nawet w parku tak jak proponujesz też świetnie się sprawdzą :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super! Uwielbiamy planszówki i wspólne wieczory przy nich ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)