Przejdź do głównej zawartości

Mój pierwszy atlas zwierząt - Wydawnictwo AMEET

Nikodem od urodzenia jest ogromnym miłośnikiem książek, nie ukrywam, ze bardzo mnie to cieszy. Synek obecnie powoli kieruje swoje zainteresowanie na bardziej kolorowe książeczki. Najchętniej ogląda te ze zwierzątkami. Uwielbia gdy wskazując mu zwierzątko podaję jego nazwę oraz dźwięk jaki wydaje. Zawsze się przy tym śmieje w głos :-) Ostatnio jego serce skradła książka pod tytułem Mój pierwszy atlas zwierząt. Publikacja ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa AMEET. Książeczka jest dość sporych rozmiarów i zawiera wszystko to co dzieci uwielbiają. Mamy tu pięć plansz edukacyjnych a na nich mapa świata, podwodny świat zwierząt czy zwierzęta leśne. Wszystkie plakaty, można z powodzeniem oderwać i zawiesić na ścianie. Mamy tu także tak lubiane przez dzieci naklejki. Dla Nikosia to było pierwsze spotkanie z nimi i okazało się bardzo udanym. Ponadto na kolejnych kartach mamy bardzo ładne i kolorowe rozkładówki a na nich zwierzęta morskie,  leśne oraz te występujące na sawannie. Na samym końcu umieszczono plansze na których starsze dzieci mogą przyklejać naklejki kategoryzując je według miejsca zamieszkania. 

Atlas jest bardzo ładnie i starannie wydany. Obrazki są duże, wyraźne i kolorowe, co przyciąga uwagę dzieci. To jedna z ciekawszych książek o zwierzątkach jaką posiadamy w naszym domowym zbiorze. Jeżeli szukacie ciekawej pozycji dla miłośnika zwierząt, to zdecydowanie polecamy to wydanie.


Atlas znajdziecie TUTAJ

http://www.ameet.pl/


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.