Przejdź do głównej zawartości

Mój pierwszy atlas zwierząt - Wydawnictwo AMEET

Nikodem od urodzenia jest ogromnym miłośnikiem książek, nie ukrywam, ze bardzo mnie to cieszy. Synek obecnie powoli kieruje swoje zainteresowanie na bardziej kolorowe książeczki. Najchętniej ogląda te ze zwierzątkami. Uwielbia gdy wskazując mu zwierzątko podaję jego nazwę oraz dźwięk jaki wydaje. Zawsze się przy tym śmieje w głos :-) Ostatnio jego serce skradła książka pod tytułem Mój pierwszy atlas zwierząt. Publikacja ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa AMEET. Książeczka jest dość sporych rozmiarów i zawiera wszystko to co dzieci uwielbiają. Mamy tu pięć plansz edukacyjnych a na nich mapa świata, podwodny świat zwierząt czy zwierzęta leśne. Wszystkie plakaty, można z powodzeniem oderwać i zawiesić na ścianie. Mamy tu także tak lubiane przez dzieci naklejki. Dla Nikosia to było pierwsze spotkanie z nimi i okazało się bardzo udanym. Ponadto na kolejnych kartach mamy bardzo ładne i kolorowe rozkładówki a na nich zwierzęta morskie,  leśne oraz te występujące na sawannie. Na samym końcu umieszczono plansze na których starsze dzieci mogą przyklejać naklejki kategoryzując je według miejsca zamieszkania. 

Atlas jest bardzo ładnie i starannie wydany. Obrazki są duże, wyraźne i kolorowe, co przyciąga uwagę dzieci. To jedna z ciekawszych książek o zwierzątkach jaką posiadamy w naszym domowym zbiorze. Jeżeli szukacie ciekawej pozycji dla miłośnika zwierząt, to zdecydowanie polecamy to wydanie.


Atlas znajdziecie TUTAJ

http://www.ameet.pl/


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)