Przejdź do głównej zawartości

Malarze Dzieciom - genialna seria ilustrowana przez nawiększych impresjonistów XIX i XX wieku - Wydawnictwo Tekturka

Przez lata nasza domowa biblioteczka rozrastała się w dość szybkim tempie. Obecnie to zbiór liczący kilka tysięcy woluminów. Mamy wśród nich kilka ulubionych pozycji, do których bardzo często powracamy, to takie nasze prywatne "perełki" :-) Ostatnio do tego grona dołączyły trzy sporych rozmiarów kartonówki, które skradły nasze serca. Seria Malarze Dzieciom wydana przez Wydawnictwo Tekturka, to trzy odrębne historie, jednak to co wyróżnia te książki to ich ilustracje, których autorami są Claude Monet, Edgar Degas oraz Vincent van Gogh czyli najwięksi światowi impresjoniści XIX i XX wieku.  

Agnieszka Storak wpadła na genialny pomysł aby znane na całym świcie obrazy wybranych artystów ułożyć w określonej kolejności i stworzyć do nich historie. W ten sposób dziś możemy cieszyć oko tak pięknymi publikacjami o najwyższych walorach edukacyjnych i kulturowych.  W sekretnym  ogrodzie zilustrowane przez Claude'a Moneta to historia chłopca o imieniu Kosma, którego widzimy na okładce. Nasz bohater podczas jednego ze spacerów ze swoją mamą oddalił się od niej. Bardzo chciała zobaczyć z bliska wiatrak, niestety gdy dotarł na miejsce, ktoś go przestraszył i chłopiec w popłochu uciekł. Okazało się, że Kosma się zgubił, szedł przed siebie napotykając na swojej drodze rzekę, dworzec kolejowy czy most z tajemniczym przejściem. Czy chłopcu uda się odnaleźć drogę powrotną? O tym przekonajcie się sami.  

Baletnice zilustrowane przez Edgara Degasa to historia dwóch sióstr Klary i Emilii, które postanowiły rozpocząć naukę w szkole baletowej. Ich mama, która w dzieciństwie marzyła o tym aby zostać baletnicą, miała ogromną nadzieję, że jej córkom uda się to co jej nie było dane. Niestety okazuje się, że balet to bardzo trudna i wymagająca dyscyplina, do której oprócz wytrwałości i pasji trzeba także mieć serce. Niestety Emilia nie odnalazła w sobie tej pasji, w przeciwieństwie do swojej siostry Klary. To bardzo mądra i pouczająca historia, która pokazuje, iż zdarzają się sytuacje w których rodzice chcą spełnić swoje marzenia z dzieciństwa za pośrednictwem dzieci, co z reguły kończy się niepowodzeniem. 

Czyj to domek zilustrowany przez Vincenta van Gogha to historia chłopca, który pewnej nocy postanowił wyruszyć w poszukiwaniu przygód. Gdy nastał dzień chłopcu ukazały się przecudne widoki a wśród nich pewien, nieco dziwny dom. Nasz bohater postanowił sprawdzić kto tam mieszka. Niestety nikogo nie zastał, mimo, to postanowił wejść do środka. Dzięki bujnej wyobraźni i wnikliwej analizie otoczenia próbował dojść, kto może mieszkać w tej urokliwej chatce. Czy udało mu się rozwikłać tą zagadkę? O tym przekonajcie się już sami :-)

Seria Malarze Dzieciom to jedne z ciekawszych i z pewnością najpiękniej zilustrowane książki dla dzieci jakie miałam przyjemność czytać. Trzy bardzo ciekawe historie wplecione w najsłynniejsze dzieła malarskie, które zachwycają od ponad wieku. W każdej pozycji znalazło się aż czternaście obrazów a ich tytuły, rok powstania oraz gdzie się obecnie znajdują oryginały zamieszczono na tylnej okładce. W tym samym miejscu mamy także trzy krótkie biografie poszczególnych malarzy. Książki bardzo ujęły Ignacego i zachęciły do zainteresowania się tematem sztuki. Nikodem mimo, iż ma zaledwie 6 miesięcy, z ogromnym zainteresowanie przygląda się poszczególnym rozkładówką, to jego pierwszy kontakt ze sztuką przez duże "S" i z całą pewnością bardzo udany.


Cała serię serdecznie polecamy!!!Całą serię znajdziecie TUTAJ

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo tekturka logo

Komentarze

 1. mamy te książki, piękne są. Zupełnie wyjątkowe

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow musimy je mieć wspaniała i wartościowa seria.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam takie cudne wydania. Są zachwycające.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla małych plastyków genialna pozycja.
  www.acupoflifestyl.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Wyglądają pięknie i na pewno są wyjątkowe. Jak się cieszę, że tutaj trafiłam i mogłam poznać takie wspaniałe książki dla dzieci, by móc pokazać im prawdziwą sztukę. Moje są zbyt poważne, a te na pewno zainteresują moje dzieciaki. Szczególnie córkę - miłośniczkę rysowania. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne wydania! Takie książki są w stanie przybliżyć dzieciom sztukę i rozbudzić w nich poczucie piękna oraz estetyki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wyglądają uroczo. Chętnie obdaruje takimi dzieciaki w rodzinie

  OdpowiedzUsuń
 8. Wyjątkowe książki, pięknie wydane. Idealne na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękna recenzja, a jakie wydanie książek jest wspaniałe! Nie wiem czemu, ale przywodzą mi na myśl czasy, gdy chodziłam jeszcze do podstawówki i chłonęłam takie rzeczy jak gąbka! Urocze!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.