Przejdź do głównej zawartości

Konie i Łodzie - Wydawnictwo Zielona Sowa

 Dzisiaj za sprawą dwóch przecudnych książek, chciałam Was zaprosić na niesamowitą podróż w czasie. Wydawnictwo Zielona Sowa zawsze jest gwarancją ciekawej lektury. Nie inaczej jest i tym razem. Ich dwie nowości zatytułowane Konie i Łodzie, to bajecznie zilustrowane i bardzo ciekawie opisane historie, które pozwolą poszerzyć swoją wiedzę z danych tematów, a może nawet niektórzy odkryją dzięki tym publikacją swoją nową pasję.  Konie to pozycja poświęcona w całości tym czworonogom, które od tysięcy lat towarzyszą człowiekowi. Poza podstawowymi pojęciami takimi jak cwał czy galop z książki dowiadujemy się także jaką drogę przeszły te zwierzęta od udomowienia przez człowieka, przez kolejne wojny w których konie stały się niemalże symbolem, aż do czasów współczesnych, gdzie koń nadal towarzyszy człowiekowi, choć w nieco innych okolicznościach. Książka zawiera mnóstwo ciekawostek i faktów z historii świata, w których to koń odgrywał istotną rolę. Do tego muszę dodać bajeczne ilustracje, które nadają publikacji charakteru. 

Łodzie to równie interesująca pozycja. Ty razem nasza podróż ma miejsce na bezbrzeżnych falach oceanu a głównym bohaterem jest łódź. Ta historia jest równie zaskakująca co intrygująca. Nasza przygoda zaczyna się gdy poznajemy "dłubankę", pierwszą łódź. Następnie poznajemy BARKĘ RE oraz HMS BEAGLE. Sporo uwagi poświęcono także znaczeniu łodzi w handlu, transporcie czy turystyce. Podobnie jak w poprzedniej książce, tak i tutaj mamy cudne ilustracje, dzięki którym książka zyskuje niepowtarzalny klimat.

Obie pozycje to piękne, wartościowe i wciągające publikacje, które zachwycą każdego.

Polecamy serdecznie!!!Książki znajdziecie TUTAJ

 Wydawnictwo Zielona Sowa

Komentarze

  1. Pięknie qydane książki i zazdroszczę migdałowca. Uwielbiam jego kwiaty.

    OdpowiedzUsuń
  2. Genialnie wydane książki. Ja z chęcią poznałabym tytuł "Konie". Tosiek pewnie zainteresowałby się "Łodziami" 😁

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)