Przejdź do głównej zawartości

Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści - Wydawnictwo Bis

Dzisiaj będzie o książce, której pod żadnym pozorem nie należy oceniać po okładce ani tytule. Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści Renaty Piątkowskiej z ogromną pisanką na okładce sugeruję, iż mamy do czynienia z pozycją typowo wielkanocną. Osobiście byłam o tym przekonana, oczekiwałam ciekawych historyjek z polskimi tradycjami i zwyczajami w tle. Jednak opowieści Pani Renaty które tu znajdziemy opisują wszystkie ważniejsze święta jakie obchodzimy w ciągu roku. Tym oto sposobem czytamy tu nie tylko o malowaniu pisanek, lanym poniedziałku czy święceniu pokarmów ale także o Bożym Narodzeniu, Sylwestrze, czy walentynkach. Książka wydana została przez Wydawnictwo Bis.
Ta książka to swoista podróż przez cały okrągły rok. Zabawne historyjki opowiadają o przeróżnych zwyczajach, które obecnie panują w naszym kraju, ale poznajemy także te dawne, nieco już zapomniane. Jeżeli Wasze dzieci są ciekaw dlaczego lejemy wosk w andrzejki, wielkanocą malujemy pisanki a wiosną topimy Marzannę, to koniecznie sięgnijcie po tą lekturę. Dzięki niej w przystępny i jasny sposób wyjaśniecie te i wiele innych zwyczajów a historyjki, które o nich opowiadają, na pewno spodobają się dzieciom. 
Książka poza bardzo ciekawą treścią, została także bardzo ładnie zilustrowana przez Artura Nowickiego. Zabawne i kolorowe ilustracje przyciągną uwagę młodszych dzieci i pozwolą im lepiej zrozumieć treść książki.
Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści to lektura obowiązkowa. Tak duża ilość ciekawie przekazanych informacji o naszych tradycja i zwyczajach, czyni tą książkę wyjątkową. Ignacemu bardzo się spodobała i już zapowiedział, że przy okazji kolejnych świąt na pewno do niej wrócimy.


Polecamy serdecznie!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo BISKomentarze

  1. Bardzo ciekawa propozycja na czas świąt ale nie tylko

    OdpowiedzUsuń
  2. Aż żałuję, że przeszłam obok niej obojętnie. Faktycznie zmyliła mnie okładka. Nie chciałam kolejnej "wielkanocnej" książki na półce synów. I tak wiekszosc to historie jajek i króliczki. Prawdziwe znaczenie świąt jest zatracone w literaturze dziecieej. A moze znasz jakas pozycje, która wyprowadzi mnie z bledu?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)