Przejdź do głównej zawartości

Egmont Art - Wydawnictwo Egmont

Wydawnictwo Egmont posiada w swojej ofercie jedną z ciekawszych serii, która stale się powiększa. Mowa oczywiście o bajecznie ilustrowanej serii Egmont Art. Na blogu pojawiło się już sporo pozycji, dzisiaj chciałam Wam przybliżyć dwie kolejne, których głównymi bohaterkami są kobiety.Kobiety i nauka. One zmieniły  świat to dzieło Rachel Ignotofsky. Ta bogato ilustrowana, wielkoformatowa publikacja opisuje 50 wybranych kobiet, które miały znaczący wpływ naukę, technikę, inżynierię czy nauki przyrodnicze. Przekrój czasowy jest dość duży gdyż sięga od antyku aż do współczesności. Na liście znalazły się między innymi takie nazwiska jak: Mary Anning, Maria Skłodowska - Curie, Lise Meitner czy Rachel Carson. Na jednej z rozkładówek przedstawiono narzędzia laboratoryjne. W książce znalazły się także dane statystyczne oraz wykres obrazujące odsetek kobiet zatrudnionych w sektorze STEM. Całość została dokładnie przemyślana przez co stanowi wyjątkowo ciekawą i wartościową lekturę. 


Sufrażystki i Sufrażetki. Walka o wolność to dzieło Davida Robertsa. Jest to oparta na wydarzeniach autentycznych opowieść o walce kobiet do prawa wyborczego. Mamy tu nie tylko odważne i nieustraszone bohaterki tamtych czasów ale także mężczyzn, którzy także ramię w ramię walczyli o to prawo dla wszystkich kobiet. Mamy tu opisy znanych na całym świecie aktywistek takich jak choćby Rosa May Billinghurst. Ta książka bardzo dobitnie obrazuje, jak wiele osób musiało walczyć i ile musiało poświęcić aby osiągnąć zamierzony cel. W Polsce kobiety otrzymały prawo wyborcze w roku 1918 czyli po zakończeniu I wojny świtowej, jednak wiele krajów przez kolejne dekady nie udzieliło tego prawa swoim obywatelkom. Dzięki tej lekturze uświadomiłam sobie ile tak naprawdę zawdzięczam osobą walczącym w tak słusznej sprawie jak prawa do głosowania dla kobiet. 


Obie pozycje to bardzo ciekawe i pouczające lektury. Każda z nich ukazuje inne oblicze kobiet, jednak mamy też wspólnym mianownik, którym była wiara i przekonanie o słuszności sprawy.

Polecamy serdecznie!!!

 

Książki znajdziecie TUTAJ i TUTAJ

Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)