Przejdź do głównej zawartości

Czym zająć malucha#6 - Tablice sensoryczne

Kochani, dziś mam dla Was kolejny pomysł na zrobienie ciekawej zabawki sensorycznej dla maluszka. Pokażę Wam dwie tablice jakie zrobiłam przy minimalnym nakładzie materiałów. Dzieci podczas zabawy mogą nie tylko rozwijać zmysł dotyku poprzez eksplorowanie kolejnych faktur ale także ćwiczyć motorykę małą poprzez otwieranie i zamykanie klapek :-)

Mam nadzieję, że spodobają się Wam te pomysły :-)
Do wykonania pierwszej tablicy potrzebowałam:

- ośmiu różnych faktur,
- ośmiu klapek z opakowań po chusteczkach nawilżających,
- drewnianej listewki,
- kleju na gorąco,
- oraz nożyczek.


Wykonanie tablicy jest stosunkowo proste. Na samym początku należy odrysować plakietki na arkuszach i je wyciąć. Kolejnym krokiem jest przyklejenie arkuszy do zdjętych z chusteczek nawilżających klapek. Na koniec przyklejamy je do listewki.Poniżej zdjęcia jak Nikoś bawi się tablicą :-)

Do drugiej tablicy jaką wykonałam użyłam tektury falistej firmy Bambino w różnych kolorach. Tutaj w odróżnieniu od poprzedniej tablicy każda tabliczka ma taką samą fakturę, różnią się kolorem. Na tablicy jest 12 okienek w sześciu kolorach. Każdy kolor występuje podwójnie, dzięki czemu planszę można wykorzystać także jako grę memory.  

Na koniec kilka zdjęć Nikosia podczas zabawy. 

Kolorowy Świat Bambino

Komentarze

  1. Mamy identyczną matę, a te tablice sensoryczne są super. A tak zapytam z ciekawości robiła Pani kiedyś tablicę manipulacyjną?

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam, super pomysl👍gdzie można kupić taka matę?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Łapacz snów - pomysł na ozdobę do dziecięcego pokoju od GraweLove + K O N K U R S

Lada dzień powitamy na  świecie naszego drugiego synka :-) Jak mogliście się przekonać czytając nasz blog, przygotowania na ten dzień trwają już kilka ładnych miesięcy :-) Większość już przygotowana, pozostało jeszcze tylko kilka szczegółów, w tym dokończyć dekorowanie pokoju młodego. Jak tylko wszystko będzie gotowe, na pewno pokażemy Wam go w całej okazałości. Jednak zanim to nastąpi, zdradzimy kilka szczegółów i pokażemy Wam co między innymi będzie zdobiło ściany w pokoju Nikodema. Pierwszą ozdobą, którą chciałam Wam pokazać jest przepiękny łapacz snów w wygrawerowanym jego imieniem. Jeżeli chcecie wiedzieć gdzie takie cuda powstają, to odsyłam Was na stronęGraweLove, gdzie znajdziecie nie tylko łapacze snów, ale także wiele innych ozdób i gadżetów.