Przejdź do głównej zawartości

Czym zająć malucha#4: wełniane przywieszki

Dziś po raz kolejny chciałam Wam pokazać "zabawkę" którą zrobiłam Nikosiowi do jego stojaczka. Zanim jednak przejdę do sedna sprawy, chciałam Wam serdecznie polecić właśnie taki stojaczek edukacyjny tzw. baby gym. Ten zakup jest najlepszym jakiego dokonaliśmy dla Młodego, bawi się nim codziennie a dla mnie jest motywacją do wymyślania i tworzenia nowych zawieszek :-) Tym sposobem powstało pięć zawieszek z wełny w trzech kolorach: czarnym, czerwonym i białym.Do wykonania zawieszek potrzebowałam:

- wełny w wybranych kolorach,
- tekturowej rolki,
- oraz nożyczek.


Wykonanie zawieszek jest bardzo proste, jednak nieco czasochłonne. Mi zajęło to ok półtorej godziny. 


Na początek należy pociąć rolkę na paseczki ok półtora-dwa cm. Teraz wystarczy już tylko przeplatać wełnę jeden kawałek obok drugiego. Gdy całe kółko jest już oplecione związujemy zwisające frędzelki i zawieszka gotowa :-)
Mam nadzieję, że spodoba się Wam ten pomysł :-) a poniżej kilka kadrów z zabawy zawieszkami :-) 

Komentarze

  1. Wspaniały pomysł, genialne wykonanie. Poszłaś w kontrasty-beswo 😉👍

    OdpowiedzUsuń
  2. rewelacyjny pomysł i wykonanie- zreszta radośc mówi sama za siebie:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)