Przejdź do głównej zawartości

Choinka - Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Uwielbiamy gry planszowe, mamy ich całkiem dużą kolekcje. Są wśród nich gry zręcznościowe, logiczne, przygodowe...są też takie związane z daną porą roku lub określonym świętem. I właśnie dzisiaj o takiej grze chciałam Wam napisać i udowodnić, że w grę "Choinka" można grać przez cały rok, nie tylko w okresie bożonarodzeniowym. Wydawnictwo Nasza Księgarnia wydało bardzo ciekawą i wywołującą wiele pozytywnych emocji grę, która spodoba się miłośnikom przystrajania świerkowych drzewek.
W pudełku znajdziecie:

- 4 choinki (każda składa się z trzech elementów, które należy złożyć),
- 106 ozdob choinkowych w tym:
                                                      * 24 bombki kule,
                                                      * 24 bombki kryształki,
                                                      * 24 bombki gwiazdki,
                                                      * 18 piernikowych ludzików,
                                                      * 16 cukierków,
- 30 płytek celów,
- notes,
- ołówek,
- oraz instrukcja.
Przed rozpoczęciem gry należy złożyć plansze w postaci choinek, tyle ilu będzie graczy. Następnie zgodnie z instrukcję tworzymy stos z wybranymi ozdobami choinkowymi oraz rozdajemy losowa każdemu z zawodników po cztery płytki celów. Należy pamiętać aby płytki nie były widoczne dla przeciwników. Na koniec przygotowujemy kartkę z notesu oraz ołówek. To tu będą zapisywane punkty jakie gracze zdobędą w każdej z trzech rund. Ten komu uda się zebrać ich najwięcej zostanie zwycięzcą.


Gra trwa trzy rundy. W każdej z nich gracze mają do wykonania cztery działania. Na samym początku pobierają po 8 ozdób choinkowych, nie pokazując ich oczywiście przeciwnikom. Następnie następuje wybór celu. Do tego posłużą nam cztery płytki, które otrzymaliśmy przed rozpoczęciem gry. Teraz należy je ujawnić i położyć na środku stołu. To dzięki nim dowiadujemy się za jakie układy będzie można zdobyć punkty w danej rundzie. Kolejnym etapem w działaniach jest wybranie przez wszystkich graczy 1 z 8 posiadanych ozdób i ułożenie ich na swoich planszach. Szczegółowe zasady jak można je dokładać bardzo jasno opisuje instrukcja. Teraz następuje przekazanie pozostałych 7 ozdób graczom siedzącym po naszej lewej stronie. Teraz czynności się powtarzają aż do momentu gdy graczom zostanie po 2 ozdoby. Wtedy jedną z nich odkładają do pudełka i drugą kładą na swojej planszy. W tym momencie następuje koniec rundy i podliczenie punktów.  

Punkty zdobywam w każdej z trzech rund za zrealizowanie celów znajdujących się na wyłożonych płytkach Ten z graczy, który po wszystkich rundach zdobędzie najwięcej punktów zostaje zwycięzcą.


Gra Choinka to bardzo przyjemna gra o dużej losowości. To co przyciąga uwagę to na pewno piękna szata graficzna. Mamy też bardzo ciekawą mechanikę oraz przyjemny aspekt świąteczny. Uwielbiamy powracać do tej gry mimo, iż okres świąt mamy już za sobą a do następnych dobre ponad pół roku :-) Dlatego też bardzo serdecznie polecamy tą grę bez względu na porę roku :-)


Grę znajdziecie TUTAJ

http://gry.nk.com.pl/


Komentarze

 1. Przyjemna gra na rodzinny wieczór :) Pewnie zimą jest lepsza zabawa i klimat.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie pomyliliscie świat? 😉 Oczywiście żartuję. W tak fajnie planszówki można grać bez względu na porę roku 😁

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna propozycja, choć w okresie świątecznym to dopiero musi być frajda 😸

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba trochę nie na te święta 😁 ale wygląda ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 5. Kto by pomyślał , że w choinkę można grać cały rok :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie zaskoczył mnie tytuł postu - zaraz Wielkanoc a tu o choince? 😂

  OdpowiedzUsuń
 7. hmm ciekawy post, zwłaszcza, że zaraz Wielkanoc :D

  OdpowiedzUsuń
 8. fajne,
  ale teraz to chyba czas na stroik wielkanocny :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)