Przejdź do głównej zawartości

Wiosenne forsycje

 Forsycje to według mnie najpiękniejsze wiosenne kwiaty. U naszej okolicy kwitnie ich cała masa, dlatego też po jednym z wiosennych spacerów wpadliśmy na pomysł stworzenia pracy plastycznej właśnie w tym temacie. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł jak i samo wykonanie :-) 


Do wykonania pracy Ignacy użył:

- Papieru na stojaku firmy COLOResca
- farb firmy Bambino,
- drucika kreatywnego 
- patyczka,
- oraz pędzelka.


Na początek malował patyczek i odbijał go na papierze.Następnie przygotowany wcześniej drucik kreatywny (nawinięty na ołówek i ze skrzyżowanym zakończeniem) malował na żółto i odbijał forsycje na łodygach.

Na koniec domalował trawę i niebo.I nasz obraz był już gotowy :-)

I jak się Wam podoba taki pomysł? :-)


Kolorowy Świat Bambino

COLOResca

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)