Przejdź do głównej zawartości

Seria Akademia Mądergo Dziecka dla starszaków - Wydawnictwo Egmont

Bardzo lubimy tytuły wchodzące w skład serii Akademia Mądrego Dziecka. Do tej pory w naszym domu pojawiły się kolorowanki oraz kilka serii książeczek kartonowych dla maluszków. Ostatnio Wydawnictwo Egmont poszło o krok dalej i na rynku ukazały się trzy publikacje skierowane do starszych dzieci. Flagi świata, Która godzina? oraz Tabliczka mnożenia, to dużego formatu zeszyty ćwiczeń z naklejkami. 
Flagi świata to temat bardzo interesujący mojego 8-latka. W naszym domu atlasy i mapy były od zawsze. Mąż z wykształcenia historyk i geograf już o to zadbał. Przyznam się, że i ja mam słabość do tych dwóch dziedzin. Dlatego też Ignacy wyrastając w takim otoczeniu również zaczął się nimi interesować. Atlas Flagi świata to bardzo przejrzyste kompendium wiedzy na temat zarówno flag jak i poszczególnych regionów świata. Mamy tu sporo danych statystycznych oraz wiele zdjęć a całość dopełnia blisko 200 naklejek.


Tabliczka mnożenia zeszyt z naklejkami to typowy zeszyt ćwiczeń w którym zawarto sporo ćwiczeń utrwalających tą jakże istotną umiejętność, z której korzystamy niemalże na każdym kroku. Dzięki tej publikacji dzieci z przyjemnością będą nabywać nowe umiejętności matematyczne. Do całości dołączony jest także plakat z tabliczką mnożenia od 1 do 12 oraz ponad 170 naklejek.


Która godzina? zeszyt z naklejkami to trzecia pozycja z serii. Mamy tu wszystko aby w prosty i zrozumiały sposób objaśnić dziecku odczytywanie zegara. Oczywiście poświęcono sporo uwagi zegarom analogowym, jednak nie zapomniano także o cyfrowych. Ciekawe i co najważniejsze przemyślane zadania idealnie łączą naukę z zabawą. Do tego ponownie spora ilość naklejek (ponad 50) oraz plakat, sprawią, że umiejętność odczytywania zegara zostanie opanowana bardzo szybko. 


Polecamy serdecznie


Całą serię znajdziecie TUTAJ

Egmont Polska


Komentarze

  1. Ale świetne książki, widzę, że Egmont trzyma wysoki poziom od momentu powstania wydawnictwa. Moje dzieci wychowały się na pierwszych książkach od nich.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak to dobrze ze takie książkiksiążki są wydawane

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetnie, że takich książeczek jest coraz więcej :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.