Przejdź do głównej zawartości

Rach Ciach Exclusive gra od Alexander

U nas sezon na gry planszowe trwa 12 miesięcy w roku. Gramy niemalże codziennie. Uwielbiamy rożnego rodzaju gry począwszy od przygodowych po pamięciowe i zręcznościowe. Ostatnio do naszego zbioru dołączyła genialna w swej prostocie, łącząca trening pamięci i motoryki małej gra firmy Alexander. Rach Ciach Exclusive to świetna zabawa i nauka w jednym.

W pudełku znajdziecie:


- plansze,
- 5 pionków,
- 30 kulek w 6 kolorach po 5 sztuk w danym kolorze,
- 55 kart z wzorami,
- 5 podstawek,
- 5 rurek,
- dzwonek,
- kamień celtycki,
- oraz instrukcje.

Celem gry jest jak najszybsze dotarcie do mety. A dokonać tego można odwzorowując wylosowane wzory z kart za pomocą dołączonych do gry kulek.


Przed rozpoczęciem gry należy rozłożyć plansze, rozdać każdemu z graczy zestaw skladajacy się z podstawki z rurka, 6 kulek (każda w innym kolorze) oraz pionka, który kolorem pasują do podstawki. Na koniec tasujemy wszystkie karty wzorów i układamy je w stos wzorami do dołu. Po takich przygotowaniach, można rozpocząć grę.
Gra w danej turze odsłania pierwszy wzór z góry i kładzie go w widocznym dla wszystkich zawodników miejscu. Od teraz gracze starają się odwzorować widniejący na kracie wzór (3,4,5 lub 6 elementowy). Tek z graczy, który zrobi to jako pierwszy, uderza w dzwonek. Ten sygnał oznacza przerwanie układania przez wszystkich graczy. Jeżeli osoba, która uderzyła w dzwonek, ułożyła swój układ prawidłowo, przesuwa swój pionek o liczbę kul z jakich składał się wzór oraz jedno miejsce dodatkowo, jest to bonus za najszybsze ułożenie wzoru. Pozostali gracze, również przesuwają swoje pionki o tyle miejsc ile udało im się poprawnie ułożyć kul. Wygrywa ten z graczy, który jako pierwszy dotrze do mety.
Dla nieco starszych graczy, producent proponuje wersje pamięciowa gry. W tym wariancie gracze odsłaniają kartę na 5 sekund, zapamiętują układ i starają się go odwzorować z pamięci. Świetna zabawa i trening pamięci w jednym.


Elementy gry można także wykorzystwydać bez użycia planszy. W takim układzie mamy świetna gre logiczna dla jednego gracza. Młodsze dzieci mogą ćwiczyć percepcję wzrokowa odwzorowując wzory a starsi mogą trenować pamięć układając wzory z pamięci. Obie wersje dostarcza wielu korzyści i sprawia, że miło spędza czas.
Kulki sprawdza się także świetnie do nawlekanie, układania sekwencji, kategoryzowania, czy choćby tak ostatnio modnego kodowania. Stanowią świetny materiał na układankę lewopolkulowa jak również sprawdzają się przy analogiach.

Rach Ciach Exclusive to bardzo ciekawa propozycja zarówno dla przedszkolaków jak i nieco starszych dzieci. Sama gra jest ciekawa, szybka i wywołuje pozytywne emocje. Ogromna mozliwosc wykorzystania elementów do innych zabaw, to nie wątpliwie dodatkowy plus. My jesteśmy gra zachwyceni, dlatego tez serdecznie ja polecamy 😀😀😀Grę znajdziecie TUTAJ

Alexander Toys


Komentarze

 1. moja córka ostatnio uwielbia wszelkie gry, tej jednak nie znam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gra jest świetna, powinnaś spróbować w nią zagrać z córką. Przy niej moja Lura nauczyła się kolorów i wyćwiczyła zwinność. Trzeb mieć sprawne rączki i wzrok, żeby ułożyć kulki w odpowiedniej kolejności zgodnie z rysunkiem na karcie.

   Usuń
 2. Uwielbiam planszowki, ale w tą jeszcze nie gralismy

  OdpowiedzUsuń
 3. My też lubimy planszówki. Jeszcze kilka lat i będę grać z wnusią.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)