Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Pies na medal: Falco i Morus - Wydawnictwo Zielona Sowa

Psy są bardzo często głównymi bohaterami książek dla dzieci. I nic w tym dziwnego, gdyż od dawna wiadomo, że dzieci za nimi przepadają. Okazuje się, że odpowiednio poprowadzone i przeszkolone psy mogą uratować nie jedno życie. Dorota Gawryluk postanowiła nie przejść obok tak istotnego tematu obojętnie i tak powstała świetna seria Pies na medal, której bohaterami są psy, które na co dzień pełnią służbę człowiekowi. W serii ukazało się już kilka tytułów, my mieliśmy przyjemność poznać dwie historię zatytułowane Falco. Pies lotniskowy oraz Morus. Pies ratownik wodny.Falco. Pies lotniskowy to książeczka opowiadająca o pracy psów na lotnisku. Główny bohater jest psem rasy border collie a jego zadaniem jest odstraszanie wszelkich zwierząt w tym głównie ptaków. A to wszystko po to by zapewnić wszystkim startującym i lądującym samolotom bezpieczeństwo. Obok Falco, który przeszkolony jest jedynie do jednego zadania, na lotnisku "pracują" jeszcze inne czworonogi, których zadaniem jest odnajdywanie ładunków wybuchowych oraz narkotyków. Obok psich bohaterów, poznajemy także Julkę i Kacpra, którzy wybierają się do Grecji.


Morus. Pies ratownik wodny to historia czworonoga rasy nowofundlandzkiej, wraz ze swoją trenerką i przewodniczką mieszka w Gdańsku gdzie służy w WOPR czyli Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Z lektury dowiadujemy się jakie obowiązki musi wykonywać bohater książki oraz jak wygląda jego trening. Morus poza ratowanie plażowiczów uczestniczy także w pokazach podczas których pokazuje jak należy prawidłowo zachowywać się nad wodą. W całą historię wpleciony został także wątek turystów Zosi i Darka, którzy spędzali wakacje nad Bałtykiem. 


Obie książki bardzo nam się spodobały i uświadomiły nam jak bardzo nasze bezpieczeństwo może zależeć od tych psiaków. Ponadto publikacje stanowią źródło wiedzy na temat wybranych ras psów jak również i WOPR-u. 

Polecamy serdecznie!!!


Całą serię znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa

Komentarze

Popularne posty