Przejdź do głównej zawartości

Pies na medal: Falco i Morus - Wydawnictwo Zielona Sowa

Psy są bardzo często głównymi bohaterami książek dla dzieci. I nic w tym dziwnego, gdyż od dawna wiadomo, że dzieci za nimi przepadają. Okazuje się, że odpowiednio poprowadzone i przeszkolone psy mogą uratować nie jedno życie. Dorota Gawryluk postanowiła nie przejść obok tak istotnego tematu obojętnie i tak powstała świetna seria Pies na medal, której bohaterami są psy, które na co dzień pełnią służbę człowiekowi. W serii ukazało się już kilka tytułów, my mieliśmy przyjemność poznać dwie historię zatytułowane Falco. Pies lotniskowy oraz Morus. Pies ratownik wodny.Falco. Pies lotniskowy to książeczka opowiadająca o pracy psów na lotnisku. Główny bohater jest psem rasy border collie a jego zadaniem jest odstraszanie wszelkich zwierząt w tym głównie ptaków. A to wszystko po to by zapewnić wszystkim startującym i lądującym samolotom bezpieczeństwo. Obok Falco, który przeszkolony jest jedynie do jednego zadania, na lotnisku "pracują" jeszcze inne czworonogi, których zadaniem jest odnajdywanie ładunków wybuchowych oraz narkotyków. Obok psich bohaterów, poznajemy także Julkę i Kacpra, którzy wybierają się do Grecji.


Morus. Pies ratownik wodny to historia czworonoga rasy nowofundlandzkiej, wraz ze swoją trenerką i przewodniczką mieszka w Gdańsku gdzie służy w WOPR czyli Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Z lektury dowiadujemy się jakie obowiązki musi wykonywać bohater książki oraz jak wygląda jego trening. Morus poza ratowanie plażowiczów uczestniczy także w pokazach podczas których pokazuje jak należy prawidłowo zachowywać się nad wodą. W całą historię wpleciony został także wątek turystów Zosi i Darka, którzy spędzali wakacje nad Bałtykiem. 


Obie książki bardzo nam się spodobały i uświadomiły nam jak bardzo nasze bezpieczeństwo może zależeć od tych psiaków. Ponadto publikacje stanowią źródło wiedzy na temat wybranych ras psów jak również i WOPR-u. 

Polecamy serdecznie!!!


Całą serię znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.