Przejdź do głównej zawartości

Opowieści o życzliwości - Kubuś Puchatek i przyjaciele - Wydawnictwo Egmont

Kubuś Puchatek, to bohater którego nie trzeba przedstawiać. Od lat bawi kolejne pokolenia zdobywając sympatię najmłodszych. Tego sympatycznego misia o dość małym rozumku można nie tylko oglądać na szklanym ekranie ale także poznawać jego przygody z wielu książek jakie ukazały się na polskim rynku. Ostatnio do tego grona dołączyły dwie kolejne pozycje. Wydawnictwo Egmont zainicjowało nową serię Opowieści o życzliwości w której ukazały się dwa tytuły: Kubusiowa lekcja życzliwości oraz Kubuś i kaczątko.Kubusiowa lekcja życzliwości to historia, w której na pierwszy plan wysuwa się dość nieprzyjemna przygoda, która spotkała Kłapouchego. Osiołek przytrzasnął sobie ogonek głazem i w żaden sposób nie potrafił się uwolnić z potrzasku. Na szczęście z pomocą przybył mu Prosiaczek i cała ta przygoda zakończyła się happy endem. Mało tego przyjaciołom ze Stuwiekowego lasu tak spodobało się pomaganie innym i bycie dla siebie pomocnym, że postanowili urządzić sobie 5 dni życzliwości. 

Kubuś i kaczątko, to druga pozycja z serii. Tym razem przyjaciele znajdują zagubione i bardzo przestraszone małe kaczątko. Oczywiście rozpoczynają się poszukiwania jego mamy, jednak zanik grupie zwierząt uda się ją odnaleźć, małe kaczątko czeka wiele przygód. Każdy stara się okazać malcowi wiele swojej uwagi i zapewnić mu miłe chwile. I tak tym sposobem Tygrysek stara się nauczyć kaczątko brykać, a sowa czesać futerka. Królik zaprasza nowego przyjaciela na wspólny posiłek a Maleństwo zapoznaje kaczątko z rybą, żółwiem i żabą. To tylko kilka z przygód jakie nasz bohater przeżył w Stuwiekowym lesie, jednak czy udało się odnaleźć jego mamę? O tym przekonajcie się sami.

Oba tytuły to bardzo wartościowe historie, które niosą przepiękne przesłanie. Pokazują, że pomagając innym nie tylko ich uszczęśliwiamy ale także sami czujemy się szczęśliwi. 


Polecamy serdecznie!!!Książki znajdziecie TUTAJ i TUTAJ

Egmont Polska

Komentarze

 1. Kubusia Puchatka kochałam jako dziecko, teraz czytam swojemu synkowi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kubusia uwielbiam ponad wszystko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Te książki są super! Mamy je i dzieciaki lubią do nich wracać

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeden z najlepszych bajkowych bohaterów dla dzieci. Uwielbiamy Kubusia Puchatka! Te książeczki też mamy :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)