Przejdź do głównej zawartości

Nowości z serii Strrraszna Historia - Wydawnictwo Egmont

Wydawnictwo Egmont ma w swojej ofercie wiele ciekawych tytułów i serii. Staram się najciekawsze z nich pokazywać Wam na blogu. Dziś jedna z takich serii, która spodoba się każdemu młodemu miłośnikowi historii. Strrraszna historia to obecnie liczący 10 tomów cykl książek opisujących w dość oryginalny sposób dane epoko, władców czy plemiona. Ostatnio wyszły kolejne cztery tomy, które przeczytaliśmy z ogromnym zainteresowaniem.
Ci odjazdowi Jaskiniowcy to książka która zabiera nas do epoki kamienia. Ta podróż w czasie pozwala lepiej zrozumieć dawne ludy, ich codzienność, troski i problemy dnia codziennego. Z publikacji dowiadujemy się jaki los spotykał zwierzęta, w co wierzono oraz jakie obchodzono rytuały. W tej pozycji znajdziemy także odpowiedzi skąd tak naprawdę mamy słynne Stonehenge oraz na czym polega praca archeologa. To niezapomniana wyprawa do najdawniejszych czasów i spotkanie oko w oko z jaskiniowcami.

Krwawi władcy i wredne królowe to podróż do Wielkiej Brytanii. Mamy tu opisy władców, którzy nie rzadko zapisali się na kartach historii dość krwawymi postępkami. Czytamy tu o Wilhelmie Zdobywcy, Henryku II Edwardzie III, Jerzym II królowej Wiktorii aż po obecną monarchinię Elżbietę II. To idealna lektura dla miłośników brytyjskiej monarchii.

Groźni rycerze w ponurych zamczyskach to ponownie podróż w czasie aż do roku 500 n.e. i wynalezienia w Chinach strzemienia. Mamy tu dość śmiałe opisy turniej rycerskich, okrutnych krucjat oraz  oblężeń. Są także opisy straszych zamczysków oraz ciemnych lochów. To pozycja która przypadnie do gustu miłośnikom tego tematu.

Co okrutni Rzymianie to książka poświęcona najpotężniejszemu imperium wszechczasów. To książka ukazująca okrucieństwa dawnych czasów. Mamy tu opisy krwawych pojedynków w słynnym Koloseum z udziałem zwierząt i gladiatorów. Poświęcono także sporo uwagi rzymskiej armii oraz ich wrogom.

Strrraszna historia to seria opisująca zarówno zamierzchłe jak i współczesne czasy. I choć tematyka jest dość trudna to autorom udało się połączyć trudną historię świata z poczuciem humoru. Ilustracje są zabawne, mamy też sporo króciutkich komiksowych dialogów. Wszystko to sprawia, że książki będą idealnym uzupełnieniem szkolnej wiedzy.Całą serię znajdziecie TUTAJ

Egmont Polska


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.