Przejdź do głównej zawartości

Krowa Matylda nie chce się kąpać - Wydawnictwo Media Rodzina

Sympatyczną krasulę o dość oryginalnym imieniu Matylda poznaliśmy już jakiś czas temu. Postać stworzona przez Alexandra Steffensmeier'a ostatnio doczekała się kolejnej odsłony w książce pod tytułem Krowa Matylda nie chce się kąpać. Przygody głównej bohaterki bawią i wprawiają w lepszy nastrój a najmłodsi nie tylko czerpią radość ze słuchania historii ale także uwielbiają przyglądać się fenomenalnym ilustracjom. Cała seria wydawana jest w Polsce przez Wydawnictwo Media Rodzina.Nie każdy z Was zapewne wie, iż Matylda na co dzień jest pomocnicą listonosza. Jednak poza obowiązkami nasza krasula uwielbia także dobrą zabawę z przyjaciółmi z zagrody. Jak zapewne się domyślacie takie harce kończą się w błocie. Nie inaczej jest podczas opisanej w tej książce zabawie. Jednak gdy nadchodzi pora kąpieli, pojawia się problem, Matylda nie ma najmniejszej ochoty na kąpiel. Co w takiej sytuacji zrobi gospodyni. Zdradzę tylko tyle, że w ruch pójdzie wąż ogrodowy.


Książkę czyta się błyskawicznie, nie ma tu zbyt wiele tekstu, dlatego też sprawdza się idealnie jako lektura dla maluszków. Natomiast zabawna historia rozbawi nawet dorosłego. Na koniec jeszcze ilustracje, pełne szczegółów oraz dość nietypowych zjawisk takich jak choćby kury myjące zęby, sprawiają, że można się im przyglądać bez końca.

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Media Rodzina

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Łapacz snów - pomysł na ozdobę do dziecięcego pokoju od GraweLove + K O N K U R S

Lada dzień powitamy na  świecie naszego drugiego synka :-) Jak mogliście się przekonać czytając nasz blog, przygotowania na ten dzień trwają już kilka ładnych miesięcy :-) Większość już przygotowana, pozostało jeszcze tylko kilka szczegółów, w tym dokończyć dekorowanie pokoju młodego. Jak tylko wszystko będzie gotowe, na pewno pokażemy Wam go w całej okazałości. Jednak zanim to nastąpi, zdradzimy kilka szczegółów i pokażemy Wam co między innymi będzie zdobiło ściany w pokoju Nikodema. Pierwszą ozdobą, którą chciałam Wam pokazać jest przepiękny łapacz snów w wygrawerowanym jego imieniem. Jeżeli chcecie wiedzieć gdzie takie cuda powstają, to odsyłam Was na stronęGraweLove, gdzie znajdziecie nie tylko łapacze snów, ale także wiele innych ozdób i gadżetów.