Przejdź do głównej zawartości

Gra Pora liczyć od REBEL

Gry na spostrzegawczość to Ignacego konik. Uwielbia je od dawna i potrafi przy nich spędzić długie godziny. Dlatego też z myślą o nim postanowiłam zaopatrzyć go w nowość jaka ostatnio pojawiła się na rynku. Mam tu na myśli grę Pora liczyć firmy REBEL. Proste zasady połączone z owocowo - warzywną tematyką dostarczą świetnej rozrywki już 5-latkom. 
W pudełku znajdziecie:

- 50 dwustronnych kart,
- strzałkę (do zadań specjalnych),
- oraz instrukcję. Celem gry jest jak najszybsze zdobycie 5 kart. A jak tego dokonać? Należy jak najszybciej podać prawidłową liczbę szukanych obiektów (owoców lub warzyw). W każdej turze gracz może zdobyć jedną kartę.  


Przed rozpoczęciem rozgrywki należy potasować wszystkie karty, a następnie ułożyć z nich kwadrat 5x5. Pozostałe karty układamy obok na jednym stosie. Teraz można rozpocząć rozgrywkę. 


Gracz w swojej turze odsłania pierwszą z góry kartę. Teraz każdy z graczy dokładnie analizuje znajdujące się na niej obrazy. Jeden obiekt na karcie jest wyraźnie większy od pozostałych, to właśnie jego należy jak najszybciej policzyć na wszystkich rozłożonych kartach. Ten kto jako pierwszy poda prawidłową ich liczbę, zdobywa kartę.   
Do zestawu dołączona jest także strzałka do zadań specjalnych. Przy jej użyciu można modyfikować ogólne zasady poprzez wykluczenie oznaczonej kolumny, podwojenie wartość danej kolumny lub całego wyniku. Pozwala to nieco urozmaicić grę i wprowadza dodatkowe utrudnienie. 


Zwycięzcą zostaje gracz, któremu uda się jako pierwszemu zdobyć 5 kart. Oczywiście przed rozpoczęciem gry, można ustalić większą ilość koniecznych kart do zdobycia, zależy to od chęci graczy.


Pora liczyć to bardzo ciekawa i wciągająca gra karciana. Charakteryzuje się prostą mechaniką i bardzo estetyczną grafiką. Sprawdzi się podczas wieczornych rozgrywek jak i z łatwością można ją zabrać na wakacje. 

Polecamy serdecznie!!!


Grę znajdziecie TUTAJKomentarze

  1. Uwielbiam takie gry, świetne obrazki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Super gra,moim dzieciom na pewno by się spodobała. Do tego taka kolorowa.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo fajna, pomyslowa nazwa z porem / porą:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)