Przejdź do głównej zawartości

Gra Pora liczyć od REBEL

Gry na spostrzegawczość to Ignacego konik. Uwielbia je od dawna i potrafi przy nich spędzić długie godziny. Dlatego też z myślą o nim postanowiłam zaopatrzyć go w nowość jaka ostatnio pojawiła się na rynku. Mam tu na myśli grę Pora liczyć firmy REBEL. Proste zasady połączone z owocowo - warzywną tematyką dostarczą świetnej rozrywki już 5-latkom. 
W pudełku znajdziecie:

- 50 dwustronnych kart,
- strzałkę (do zadań specjalnych),
- oraz instrukcję. Celem gry jest jak najszybsze zdobycie 5 kart. A jak tego dokonać? Należy jak najszybciej podać prawidłową liczbę szukanych obiektów (owoców lub warzyw). W każdej turze gracz może zdobyć jedną kartę.  


Przed rozpoczęciem rozgrywki należy potasować wszystkie karty, a następnie ułożyć z nich kwadrat 5x5. Pozostałe karty układamy obok na jednym stosie. Teraz można rozpocząć rozgrywkę. 


Gracz w swojej turze odsłania pierwszą z góry kartę. Teraz każdy z graczy dokładnie analizuje znajdujące się na niej obrazy. Jeden obiekt na karcie jest wyraźnie większy od pozostałych, to właśnie jego należy jak najszybciej policzyć na wszystkich rozłożonych kartach. Ten kto jako pierwszy poda prawidłową ich liczbę, zdobywa kartę.   
Do zestawu dołączona jest także strzałka do zadań specjalnych. Przy jej użyciu można modyfikować ogólne zasady poprzez wykluczenie oznaczonej kolumny, podwojenie wartość danej kolumny lub całego wyniku. Pozwala to nieco urozmaicić grę i wprowadza dodatkowe utrudnienie. 


Zwycięzcą zostaje gracz, któremu uda się jako pierwszemu zdobyć 5 kart. Oczywiście przed rozpoczęciem gry, można ustalić większą ilość koniecznych kart do zdobycia, zależy to od chęci graczy.


Pora liczyć to bardzo ciekawa i wciągająca gra karciana. Charakteryzuje się prostą mechaniką i bardzo estetyczną grafiką. Sprawdzi się podczas wieczornych rozgrywek jak i z łatwością można ją zabrać na wakacje. 

Polecamy serdecznie!!!


Grę znajdziecie TUTAJKomentarze

  1. Uwielbiam takie gry, świetne obrazki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Super gra,moim dzieciom na pewno by się spodobała. Do tego taka kolorowa.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo fajna, pomyslowa nazwa z porem / porą:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.