Przejdź do głównej zawartości

Gra Jamniki od Naszej Księgarni

Pieski to jedne z ulubionych zwierzaków dzieci. Dlatego są bardzo wdzięcznym tematem książek i gier. Wydawnictwo Nasza Księgarnia doskonale zna zamiłowania swoich małych klientów i wydała fantastyczną grę pod tytułem Jamniki. Gra skierowana jest do dzieci od 6 roku życia, i grać w nią może od 2 do 5 osób.W pudełku znajdziemy:

- 5 pyszczków jamników,
- 5 ogonków jamników,
- 32 płytki kubraczków,
- 1 żeton jamnika,
- 12 tajnych zadań,
- oraz instrukcję.
Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów. Na ostateczny wynik składają punkty za ilość kostek na kubraczkach oraz najdłuższy jednokolorowy fragment kubraczka. Każda kostka to jeden punkt  dla gracza. Podobnie liczy się elementy kubraczka w najdłuższym fragmencie w danym kolorze. Gracz z największą łączną ilością punktów zostaje zwycięzcą.


Przed rozpoczęciem zabawy, każdy z graczy bierze po jednym pyszczku i ogonku pieska. Następnie należy wszystkie elementu kubraczków dokładnie wymieszać i ułożyć w zasłonięty stos. Ostatnim etapem przygotowań jest ustalenie osoby rozpoczynającej rozgrywkę, przekazanie mu żetonu jamnika oraz pobranie, w zależności od ilości graczy (2, 3, 4 lub 5) przez tego zawodnika kubraczków a góry stosu. Po takich przygotowaniach można rozpocząć rozgrywkę.


Przebieg gry jest bardzo prosty. Każdy z graczy w swojej turze ma za zadanie dobranie z talii jednego kubraczka, zdecydowanie oraz który z trzymanych w ręce kubraczków założy swojemu jamnikowi. Po tych czynnościach następuje przekazanie pozostających w ręce rozgrywającego pozostałych kubraczków następnemu graczowi. Należy jednak pamiętać o zasadach obowiązujących podczas dobierania stroju dla swojego pupila. W świecie mody wszystko musi ze sobą odpowiednio się łączyć. Nie inaczej jest podczas tworzenia stroju w naszej grze, Tutaj każdy kolejny fragment kubraczka musi pasować do poprzedniego kolorem lub ilością kostek. Może się jednak zdarzyć tak, że gracz nie znajdzie pasującego fragmentu, wtedy wybiera dowolny element z tych trzymanych w ręce i dokłada go białą stroną (kolejny kubraczek, dołożony do tego fragmentu może być dowolny). W takiej sytuacji po zakończeniu gry, zawodnik otrzymuje punkty za znajdujące się na tym fragmencie kości. Gra dobiega końca gdy zawodnicy dołożą określoną liczbę kubraczków swoim jamnikom. Wtedy też następuje podliczenie punktacji i wyłonienie zwycięzcy.

Poza opisanym wyżej wariantem gry, wydawca przewidział jeszcze dwie inne wersje. Pierwszą z nich jest zdobywanie punktów za najdłuższy kubraczek w  każdym z kolorów, a drugi na realizowaniu podczas ubierania jamnika dodatkowych tajnych zadań. Owe zadania należy wylosować przed rozpoczęciem gry (2 z 12) po czym gracze starają się je osiągnąć. Przykładowym zadaniem jest ułożenie kubraczka bez białych elementów. Gracz, któremu uda się ta sztuka otrzyma dodatkowo 7 punktów.     

Jamniki to bardzo przyjemna gra, która sprawdzi się w dzieci w różnym wieku. Przyjemna tematyka, ładna grafika oraz ciekawa mechanika sprawiają, że gra robi bardzo dobre wrażenie. Sama rozgrywka przebiega dość szybko i dostarcza wielu radości. Dzieci podczas gry muszą odpowiednio przeliczać, kalkulować i przewidywać, co jest świetnym treningiem logicznego myślenia. U nas gra zdobyła nasze serca i stała się jedną z tych po które sięgamy najczęściej.


Polecamy serdecznie!!! 
Grę znajdziecie TUTAJ
Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)