Przejdź do głównej zawartości

Gra Gemino od Egmont

Geniusz tkwi w prostocie, tymi słowami najtrafniej można określić grę Gemino, nowość jaka ukazała się właśnie na rynku Wydawnictwa Egmont. Może kojarzyć się z grą wszechczasów kółko i krzyżyk, jednak dzięki innej mechanice, gra ta nabiera nowego wymiaru. U nas jest od niedawna a już skradła nasze serca.Celem gry jest ułożenie na planszy czterech swoich symboli w pionie, poziomie lub na skos. Gracz, któremu uda się to trzy razy zostaje zwycięzcą.
W pudełku znajdziemy:


- 2 dwustronne plansze,
- 56 płytek (po 14 w danym wzorze),
- oraz instrukcję.

Przed rozpoczęciem gry należy rozłożyć obie plansze (dowolnymi stronami) oraz rozdać żetony graczom. Każdy z zawodników otrzymuje 14 takich samych żetonów, którymi będzie zagrywał na planszach.Teraz możemy przystąpić do rozgrywki. Każdy z graczy w swojej turze zagrywa dwiema płytkami. Pierwszą kładzie na wybranej planszy w dowolnym miejscu, natomiast drugą musi umieścić na drugiej planszy i na takim samym kolorze kratki na której położył żeton na pierwszej planszy. Po wyłożeniu dwóch płytek, kolej przechodzi na następnego gracza. Celem jest ułożenie w rzędzie czterech płytek, jednak należy pamiętać, że przeciwnicy mogą nam to skutecznie utrudniać.  
Można także grać w wersję dwuosobową, wtedy zasady są takie samy z tą różnicą, ze trzeba ułożyć 5 płytek aby zdobyć punkt. 
Gdy któremuś z graczy uda się ułożyć swoje 4 płytki w rzędzie to zdobywa jeden punkt. Zdejmuje wszystkie cztery płytki z planszy, jedną z nich odwraca na drugą stronę (jako punkt) a trzy pozostałe może nadal użyć w grze. Ten kto jako pierwszy zdobędzie 3 punkty zostaje zwycięzcą. 


Gemino to gra skierowana do dzieci od 6 roku życia. Może w nią grać do 4 osób. Nam bardzo przypadła do gustu. Zasady są bardzo proste jednak osiągnięcie sukcesu już wymaga ciągłego skupienia, analizowania na której planszy położyć pierwszy żeton i jakie to będzie miało konsekwencje dla przeciwnika oraz dla układu na przeciwnej planszy. Zabawa połączona z logicznym myśleniem, dedukowaniem i spostrzegawczością.


Polecamy serdecznie!!!


Grę znajdziecie TUTAJ


Egmont Polska

Komentarze

  1. Chętnie bym zagrała :) Uwielbiam wszelkiego rodzaju gry :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo lubię gry logiczne, szczególnie te ładnie wykonane :) A jak jeszcze nadają się dla dzieci to muszą być nasze...i takim sposobem Gemino już do nas jedzie :))

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)