Przejdź do głównej zawartości

Czytam sobie z bakcylem - Wydawnictwo Egmont

Dzisiaj o nowej serii Wydawnictwa Egmont, która jest swego rodzaju kontynuacją kultowej już serii Czytam sobie. Ci wszyscy, którzy opanowali już trzeci poziom wspomnianej serii, mogą liczyć na nową literacką przygodę, przygodę pełną zaskakujących zwrotów akcji, ciekawych miejsc i nietuzinkowych bohaterów. Przedstawiam Wam dwa pierwsze tytuły z serii Czytam sobie z bakcylem, książki dla dzieci, które pokochały czytanie i chcą wejść na wyższy poziom wtajemniczenia. Tajemnica namokniętej gąbki to dzieło Zofii Staneckiej (tej od Basi :-)) natomiast Maurizio kat w butach został stworzony przez Katarzynę Kozłowską. Jak widać sama elita polskich twórców dla dzieci.
Tajemnica namokniętej gąbki to opowieść z serii mali detektywi. W szkole Bartka i Ziutka pewnego dnia zaczęły dziać się bardzo dziwne rzeczy. Zaczęło si e dość niewinnie, jednak z biegiem czasu, niewyjaśnionych zjawisk przybywało. Poza mokrą bombką i kredą, zaczęły znikać buty a fartuchy "same" się pobrudziły. Chłopcy zaniepokojeni tymi wydarzeniami postanawiają wziąć spraw w swoje ręce i odnaleźć osobę odpowiedzialną za te wszystkie przewinienia. Śledztwo dość szybko doprowadza ich do sprawcy całego zamieszania, jednak czy będą mieć odwagę wyjawić? O tym przekonacie się podczas lektury :-) 
Maurizio kot w okularach to historia sławnego muzyka, tytułowego Maurizio, która nas bardzo urzekła. Nasz bohater święcił triumfy i miał całe rzesze fanów. Niestety, Maurizio ma wadę wzroku przez co musi nosić okulary. Jest to dla niego powód do wstydu, a gdy gazety chcąc zbić kapitał na jego kompleksie, rozpisują się o tym, kot załamuje się a jego kariera wisi na włosku. Na szczęście akcja przybiera nieco inny obrót i Maurizio postanawia wycofać się z show biznesu. Porzuca swoje dotychczasowe życie i postanawia zamieszkać w schronisku dla zwierzą, gdzie nikt go nie zna... jednak do czasu...
Czytam sobie z bakcylem to seria ciekawych, wciągających i zaskakujących historii. Ignacemu obie pozycje bardzo się spodobały i mamy nadzieję, że niebawem ukażą się kolejne tytuły z serii :-)


Książki znajdziecie TUTAJ

Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.