Przejdź do głównej zawartości

Trzy kropki - Wydawnictwo Adamada

Dzisiaj chciałam Wam napisać o wyjątkowej książce, która pobudza wyobraźnie i kreatywność. To pozycja, która wzbudzi zainteresowanie każdego dziecka. Trzy kropki to dzieło autorstwa Asi Olejarczyk. Zabawna, zaskakująca a do tego bardzo ładnie wydana i zilustrowana przez Dianę Karpowicz. U nas podczas czytania Ignacy ciągle wybuchał śmiechem. Książka wydana została przez Wydawnictwo Adamada.


Głównymi bohaterami książki są tytułowe trzy kropki. Każda z nich ma inny kolor, ale łączy je poczucie humoru, talent do rozbawienia swoich czytelników oraz nietypowe imiona. Kropka, Kropkę oraz Kropusia to trzy rozbiegane urwisy, które są bohaterami wielu niesamowitych przygód. To co jeszcze jest wyjątkowe w tej książce, to sposób w jaki możemy poznawać przygody naszych kropek. Otóż sami o tym decydujemy, ponieważ książkę możemy czytać wybierając kolejne strony (nie koniecznie po kolei). Taki zabieg sprawia ze książka jest bardzo atrakcyjna, zaciekawi nawet umiarkowanego miłośnika słowa drukowanego. Młody czytelnik staje się nie jako współautorem książki, co jest kolejnym plusem publikacji. Do tego każdy kolejny raz, kiedy po nią sięgamy, tworzymy coś innego. Jest nie niesamowite przeżycie. Nie zdradzę nic więcej w nadziei, ze sami się przekonacie o wyjątkowości tej książki.
Trzy kropki to książka wyjątkowa, pełna niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji. Polecamy ja serdecznie zarówno przedszkolakom jak i dzieciom czytającym samodzielnie. Jestem przekonana, ze zachwyci wszystkich, którzy po nią sięgną.Polecamy serdecznie!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwa adamada


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.