Przejdź do głównej zawartości

Święci uśmiechnięci - Święty Antoni z Padwy - Wydawnictwo Święty Wojciech

Wydawnictwo Święty Wojciech ma w swojej ofercie bardzo ciekawą i wartościową serię autorstwa Elizy Piotrowskiej pod tytułem Święci uśmiechnięci. Nasze pierwsze spotkanie z tą serią miało miejsce przed Bożym Narodzeniem, kiedy to z zapałem czytaliśmy o świętym Mikołaju. Książka tak się nam spodobała, że postanowiliśmy sięgnąć po kolejny tytuł. Nasz wybór padł na publikację opisującą życie Ferdynanda Bulonne pod tytułem Święty Antoni z Padwy. Książka została napisana rytmicznym wierszem, dzięki czemu czyta się ją z ogromną przyjemnością i bardzo szybko. Pomimo, kilku dość trudnych słów, całość jest napisana bardzo przystępnie dla młodego odbiorcy. Tekst został zamieszczony w różnych kolorach oraz zastosowano zróżnicowanie wielkości czcionki. Do tego mamy wesołe, nie rzadko dowcipne ilustracje, które idealnie współgrają z tekstem. Jeśli chodzi o sam tekst, to czytamy tu o całym życiu świętego Antoniego począwszy od jego narodzin w Lizbonie, dorastaniu, wstąpieniu do zakonu i kapłaństwie, aż po misję w Afryce, wędrówkę do Asyżu i jego śmierć. Autorka poświęciła także sporo uwagi jego kazaniom, cudom jakie czynił aż po kanonizację. Publikacja jest swoistym kompendium. 

Książeczka została bardzo starannie wydana. Format jest niewielki i bardzo poręczny, okładka twarda z wypełnieniem a papier błyszczący, najwyższej jakości. 

Serdecznie polecamy!!! 


Książkę znajdziecie TUTAJ

https://www.swietywojciech.pl/Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.