Przejdź do głównej zawartości

Psierociniec. Niepiesek - Wydawnictwo Wilga


Już jako dziecko uwielbiałam książki, których głównym bohaterem był pies. Teraz gdy jestem mamą z ogromną radością sięgam po tego rodzaju lektury dla moich synków. Ignacy od lat jest ich wielkim fanem, mam nadzieje, że i Nikodem niedługo dołączy do tego grona. Nasza domowa biblioteczka mieści kilkadziesiąt tytułów, których bohaterami są psy. Myślę, że nie tylko my jesteśmy wielbicielami tego rodzaju lektur, ponieważ na rynku pojawia się coraz więcej tytułów, właśnie z tym sympatycznym czworonogiem w roli głównej. Jedną z ciekawszych serii, którą ostatnio odkryliśmy jest Psierociniec autorstwa Agaty Widzowskiej. Nie tak dawno ukazała się już trzecia jej część zatytułowana Niepiesek. Cała seria ukazuje się nakładem Wydawnictwa Wilga.


Nasz główny bohater nosi dość oryginalne imię czyli Niepiesek. Wraz ze swoją kocią rodziną wiodą dość zwyczajne życie. Jednak pewnej środy o godzinie jedenastej trzydzieści cztery, za sprawą rowerzysty, który najechał naszemu bohaterowi na ogon, jego życie ulega diametralnej zmianie. Ze względu na dość donośne "miałczenie" wywołane bólem po wypadku, został on zawieziony do weterynarza. A tam spotkało go nie lada zaskoczenie, dowiedział się, że nie jest kotem tylko psem!!!


 
No cóż taka wiadomość nie jednego by zszokowała. Jednak nasz Niepiesek postanawia dowiedzieć się, jak to się stało, że został wychowany przez mamę Mruczyldę i kim są jego prawdziwi rodzice. Od tej pory jego misją jest odnaleźć samego siebie, oraz poznać swoje korzenie. Oczywiście pomagają mu w tym jego nowo poznani przyjaciele, którzy jak on kiedyś są mieszkańcami pobliskiego Psierocińca. Jednak nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem, nasz piesek musi zmierzyć się z podwórkowym gangiem psów, który nęka go na każdym kroku. Mimo przeciwności losu, Niepiesek nie poddaje się i dąży do realizacji obranego celu. 
Psierociniec. Niepiesek, to ciepła pełna pozytywnej energii opowieść o sile przyjaźni, wytrwałości, dążeniu do celu oraz odkrywaniu samego siebie. Historia głównego bohatera porusza, jednocześnie liczne jego przygody w dążeniu do poznania prawdy o sobie, zainteresują dzieci w każdym wieku. Dopełnieniem tej jakże uroczej historii są bardzo ładne ilustracje Marty Krzywickiej. Lektura, choć nie jest zbyt obszerna, zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie.
 
Polecamy serdecznie!!!

 
Książkę znajdziecie TUTAJ
 
Wydawnictwo Wilga
 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)