Przejdź do głównej zawartości

Pora na stwora - Wydawnictwo Nasza Księgarnia

 Pora na stwora, to kolejna gra, która skradła nasze serca. Proste zasady, dynamiczna rozgrywka i kilka wariantów gier sprawiają, że nie ma mowy o nudzie. Gra skierowana jest do dzieci od 5 roku życia, a grać w nią może od dwóch do sześciu zawodników. średni czas rozgrywki do około 15 minut. Gra wydana została przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia.
 

 

 
W pudełku znajdziecie:
 
- 54 karty w tym:
                            * 18 stworków,
                            * 36 fragmentów stworków,
- oraz instrukcja.

 
Celem gry jest jak najszybsze ułożenie trzech stworków. Osoba, której uda się ta sztuka jako pierwszej, zostaje zwycięzcą. Niektóre z kary mają w tle gwiazdki, dzięki temu mamy możliwość zdobywania dodatkowych punktów. Wystarczy ułożyć stworka na którego tle są gwiazdki.


Przed rozpoczęciem gry należy rozdzielić kary stworków oraz te na których znajdują się elementy stworków. Następnie tasujemy je i tworzymy z nich dwa zakryte stosy. Każdy z graczy pobiera po trzy karty z fragmentami stworków oraz jedną kartę stworka. Należy przy tym uważać, aby inni gracze nie widzieli naszych kart. Na koniec bierzemy dwie karty fragmentów stworów z góry talii i kładziemy na stole w miejscach odpowiadających im miejscach. Po takich przygotowaniach, można rozpocząć grę.


 
Gra polega na dobieraniu z zakrytego stosu kart z fragmentami stworków i układanie ich w odpowiednim miejscu, tak aby powstał stworek. Jednak każdy z graczy dąży do ułożenia określonego stworka, który znajduje się na pobranej karcie. Gracze mogą dowolnie decydować, na którym stworku chcą dołożyć swoją kartę, można też nakładać karty na siebie, zmieniając wygląd stworka.   
Za każdą ułożoną kartę gracz pobiera nową z zakrytej talii kart z fragmentami stworków, tak aby cały czas mieć trzy karty. Gdy gracz ułoży stworka, któryego ma na swojej karcie, odkłada tą kartę na bok i pobiera kolejną z talii stworków, teraz stara się ułożyć kolejnego stworka. Gracz, który jako pierwszy ułoży trzy stworki, zostaje zwycięzcą.
 
Drugim wariantem gry jest odnajdywanie kart stworków z trzech losowy odsłoniętych kart z fragmentami stworków (jednej górnej jednej środkowej oraz jednej dolnej. W tej grze zwycięzcą zostaje osoba, której udało się odnaleźć jak najwięcej stworków. Ignaś postanowił także wykorzystać elementy gry do zabawy w odwzorowywanie stworków. Jest to bardzo prosta zabawa, jednak wymaga dużej uwagi, skupienia i koncentracji, gdyż elementy są bardzo do siebie podobne.  
 


Pora na stwora, to bardzo ciekawa gra rodzinna, która sprawdzi się zarówno dla nieco starszych przedszkolaków, jak i starszaków. U nas jest to hit, po który bardzo często sięgamy. Sprawdzi się idealnie jako upominek, nawet bez szczególnej okazji :-)
 
Polecamy serdecznie!!!


Grę znajdziecie TUTAJ
 
Gry Nasza Księgarnia
 


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)