Przejdź do głównej zawartości

Nauka jest super. Księga odkrywcy - Wydawnictwo AMEET

Świat wokół nas jest bardzo interesujący, pełen niesamowitych zjawisk, wynalazków i ciekawych ludzi. Odkrywanie go jest fantastyczną przygodą, która towarzyszy każdemu bez względu na wiek. Ignacy bardzo lubi czytać i z chęcią sięga po książki popularno - naukowe. Ostatnio, bardzo go zafascynowała książka z serii Disney Uczy pod tytułem Nauka jest super. Książka odkrywcy. Publikacja ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa AMEET. Wydawca wpadł na genialny pomysł, aby książkę, która porusza tematy STEAM połączyć z bohaterami jednej z najpopularniejszych bajek Iniemamocni. Książka zawiera dość zwięzłe opisy, przez co nie przytłacza nawałem informacji. Z publikacji dowiadujemy się między innymi jakie są typy mięśni, z czego zbudowany jest szkielet rekina, czym jest pole elektrostatyczne i wilgotność oraz jak identyfikować głos oraz czym jest GPS. 

Poza ciekawymi tematami, książka charakteryzuje się także duża ilością zdjęć i rysunków. Wszystko to powoduje, iż jest atrakcyjna dla dzieci i z chęcią po nią sięgają. 
Książka bardzo spodobała się Ignacemu, przeczytał ja już kilkukrotnie i bardzo często do niej powraca. Dzięki niej znacznie poszerzył swoją wiedzę i zainteresował się nowymi tematami. Mamy nadzieje, iż niebawem ukaże się kolejna cześć z serii. 

Polecamy serdecznie!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

http://www.ameet.pl/Komentarze

  1. Bardzo fajna książka.
    Nie znamy tej książki, a byłaby interesującą do nas.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)