Przejdź do głównej zawartości

Nauka jest super. Księga odkrywcy - Wydawnictwo AMEET

Świat wokół nas jest bardzo interesujący, pełen niesamowitych zjawisk, wynalazków i ciekawych ludzi. Odkrywanie go jest fantastyczną przygodą, która towarzyszy każdemu bez względu na wiek. Ignacy bardzo lubi czytać i z chęcią sięga po książki popularno - naukowe. Ostatnio, bardzo go zafascynowała książka z serii Disney Uczy pod tytułem Nauka jest super. Książka odkrywcy. Publikacja ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa AMEET. Wydawca wpadł na genialny pomysł, aby książkę, która porusza tematy STEAM połączyć z bohaterami jednej z najpopularniejszych bajek Iniemamocni. Książka zawiera dość zwięzłe opisy, przez co nie przytłacza nawałem informacji. Z publikacji dowiadujemy się między innymi jakie są typy mięśni, z czego zbudowany jest szkielet rekina, czym jest pole elektrostatyczne i wilgotność oraz jak identyfikować głos oraz czym jest GPS. 

Poza ciekawymi tematami, książka charakteryzuje się także duża ilością zdjęć i rysunków. Wszystko to powoduje, iż jest atrakcyjna dla dzieci i z chęcią po nią sięgają. 
Książka bardzo spodobała się Ignacemu, przeczytał ja już kilkukrotnie i bardzo często do niej powraca. Dzięki niej znacznie poszerzył swoją wiedzę i zainteresował się nowymi tematami. Mamy nadzieje, iż niebawem ukaże się kolejna cześć z serii. 

Polecamy serdecznie!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

http://www.ameet.pl/Komentarze

  1. Bardzo fajna książka.
    Nie znamy tej książki, a byłaby interesującą do nas.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.