Przejdź do głównej zawartości

Jestem Dzieckiem Książek - Wydawnictwo Tekturka

Nasi stali czytelnicy, zapewne wiedzą, iż czerpiemy ogromna przyjemność z czytania. Posiadamy dość sporych rozmiarów domową biblioteczkę, w której znajduje się większość tytułów skierowanych do dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Jednak spośród setki tytułów, możemy wyróżnić kilka pozycji, które są dla nasz szczególne, ze względu na ich treść, temat jaki poruszają czy też ze względu na wyjątkowość ich ilustracji. Do takich pozycji na pewno zaliczymy choćby Wyspę mojej siostry czy Malale i jej czarodziejski ołówek. Jednak ostatnio do tego zacnego grona dołączył kolejny tytuł, mianowicie dzieło duetu Jeffers Winston pod tytułem Jestem Dzieckiem Książki. Już sam tytuł jest dość znamienny i bezpośrednio sugeruje zamiłowanie do czytelnictwa. W Polsce książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Tekturka. 


Książka zachwyca nie tylko treścią, której jest tu niewiele, jednak jak mało która książka, idealnie oddaje głębie jaka kryje się w naszej wyobraźni. Mała dziewczynka przemierzyła ocean słów, i zaprasza napotkanego chłopca, aby wspólnie udali się w dalsza podróż. Wspólnie przechodzą prze góry wyobraźni, zatracają się    w lesie pełnym bajek po to by na końcu swej podróży mogli odnaleźć prawdziwe natchnienie. 


Podkreślenie znaczenia ilustracji, które w dużej części składają się
z fragmentów znanych na całym świecie tekstów powieści, zasługuje na szczególne uznanie. Pomysł jest wręcz genialny,
nietuzinkowy a do tego pozwala czytelnikowi oddać się poszukiwaniom i odkryć granice własnej wyobraźni. Jak dla nas jest to coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. 
Jestem Dzieckiem Książek to hołd złożony każdej z książek jaka powstała i została wydana. To prawdziwe arcydzieło gatunku, które  inspiruje, zachwyca swą prostotą oraz zachęca do dalszego poznawania piękna jakie kryje w sobie każda książka. 

Serdecznie polecamy wszystkim bez względu na wiek i zainteresowania. Książkę znajdziecie TUTAJ

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo tekturka logo

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)