Przejdź do głównej zawartości

Jacek i Agatka - Wydawnictwo Wilga

Seria z niezapominajka to zbiór kultowych opowiadań, które od lat bawią i uczą kolejne pokolenia dzieci. Jednym z tytułów jaki ukazał się nakładem Wydawnictwa Wilga jest Jacek i Agatka, kultowi bohaterowie dobranocki, która  na ekranach telewizorów można było oglądać w latach 1962-1973. Dziś nowe pokolenie dzieci może poznać przygody tych kultowych już bohaterów, dzięki tej jakże pięknie wydanej publikacji. 
To. Zawiera aż dziewięć opowiadań o perypetiach przesympatycznego rodzeństwa. Agatka, to typowa poukładana i grzeczna dziewczynka, lubi porządek i zawsze słucha starszych, natomiast jej brat Jacek to marzyciel, uwielbia bujać w obłokach i jest gaduła. Jednak ten duet uzupełnia się bezbłędnie. Rodzeństwo wspólnie przeżywa mnóstwo przygód, odkrywając przy tym otaczający ich świat. Są chłonni wiedzy, wnikliwie obserwują otaczający ich świat i trafnie wyciągają wnioski. Teksty autorstwa Wandy Chotomskiej pisane są zarówno wierszem jak i proza. Całość została wzbogacona cudzymi ilustracjami Autorstwa Adama Kiliana. Wszystko świetnie ze sobą współgra tworząc spójna całość.

Jacek i Agatka, to prawdziwa gratka dla miłośników gatunku. Książka bawi, uczy prawidłowych postaw zachowań oraz zwyczajnie cieszy. Pacynki skradły nie tylko Ignacego ale także moje serce.


Polecamy serdecznie!!!

 

Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Wilga

Komentarze

  1. Mamy i bardzo ją lubimy.
    Książeczka ma fajną szatę graficzną.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)