Przejdź do głównej zawartości

Ciocia Jadzia w Transylwanii - Wydawnictwo Media Rodzina

 Bohaterka o której dzisiaj będzie mowa, towarzyszy nam już od dawna. Poznaliśmy już sporo jej przygód, dlatego tak nas ucieszyła wiadomość o kolejnym tomie Cioci Jadzi. Ciocia Jadzia w Transylwanii autorstwa Elizy Piotrowskiej to historia pełna tajemnic z mrocznym zamkiem w roli głównej. Tutaj przygoda goni przygodę, a ciocia Jadzia, jak zawsze, znajdzie wyjście z każdej sytuacji. Cała seria wydawana jest przez Wydawnictwo Media Rodzina.


Ciocia Jadzia jest wesoła, ma głowę pełną  pomysłów, odważna i przebojowa. Dlatego gdy pewnego dnia dowiaduje się, że wraz z bratem otrzymali w spadku po prababci Brunhildzie zamek w Transylwanii, bez wahania postanawia się tam udać, oczywiście w towarzystwie swojej bratanicy. Już sama ich podróż zapowiada się ciekawie, bowiem obie Panie podróżują motorem z przyczepką. Gdy nasze bohaterki docierają do kresu swej podróży, okazuje się, że zamek to dość ponure miejsce. Jakby tego było mało, nowe właścicielki zostały bardzo oschle potraktowane przez majordomusa. Ale jeżeli myślicie, że na tym koniec niespodzianek, to grubo się mylicie. Ciocia Jadzia i jej bratanica,  odnajdą pewne tajemnicze znaki, które będą sugerowały, iż ktoś jest bardzo niezadowolony z ich wizyty. Jedyną osobą, która jest do nich przychylnie nastawiona, to gosposia Luminita. 
Jednak pozytywne nastawienie, optymizm i poczucie humoru Cioci Jadzi i jej bratanicy, sprawią, iż wszystko potoczy się po ich myśli. Jednak nie zdradzę Wam nic więcej w nadziei, iż sami się przekonacie, sięgając po ta jakże ciekawa historie.


Polecamy serdecznie!!!

 Książkę najdziecie TUTAJ

Media Rodzina


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)