Przejdź do głównej zawartości

Ciasto ze szczyptą nadziei - Wydawnictwo Zielona Sowa

Dzisiaj chciałam zwrócić Wasza uwagę na bardzo ciekawą książkę skierowaną do młodzieży. Ciasto ze szczypta nadziei, to bardzo emocjonująca, pełna zaskakujących zwrotów akcji powieść. Sarah Moore Fitzgerald w mistrzowski sposób porusza kwestie lojalności i przyjaźni. Udowadnia także, iż nadzieja umiera ostatnia a jej potęga może zdziałać cuda. Książka wydana została przez Wydawnictwo Zielona Sowa.Głównym bohater, Oskar, który piekł najlepsze tarty jabłkowe na świecie zaginął i został uznany za zmarłego. Nikt nie wie co się z nim stało. Rodzina i najbliżsi podejrzewają samobójstwo. Tylko młodszy brat Oskara Stevie oraz Meg, była sąsiadka i przyjaciółka zaginionego, chcą poznać prawdę.


Zjednoczeni w żałobie i pogrążeni w smutku postanawiają zrobić wszystko co w ich mocy aby poznać cała prawdę. Czy im się to uda? Przekonajcie się sami. 
Ciasto ze szczypta nadziei to książka o lojalności, przyjaźni oraz nadziei. Ukazuje jak ważna w życiu jest druga osoba, która wieży 
w nas do samego końca. Piękna, poruszająca i pełna emocji książka, która łapie za serce i skłania do refleksji.


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa

Komentarze

  1. Bardzo ciekawie opisana książka. Ostatnio czytałam kilka książek dla młodzieży. Tę dopisuję do mojej listy, bo bardzo chce ją przeczytać. Piękna okładka 😁

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)