Przejdź do głównej zawartości

Zmartwienie Róży oraz Nietypowy Adaś - Wydawnictwo Zielona Sowa

Wydawnictwo Zielona Sowa wydało niedawno bardzo ciekawe dwie pozycje, które po przeczytaniu, skłaniają do refleksji. Dwóch bohaterów, dwie różne sytuacje i jedna puenta. Przekonamy się, jaką moc może mieć zwykła rozmowa, która nic nie kosztuje, a poświęcony na nią czas może okazać się bardzo przyjemną formą spędzenia czasu i nawiązania nowych znajomości. 


Zmartwienie Róży to historia dziewczynki, która jak tysiące innych dzieci w jej wieku, chodzi do szkoły, uwielbia się bawić i ma zwyczajne życie. Niestety wszystko się zmienia gdy pewnego dnia odkrywa, że ma zmartwienie. Dziewczynka na skutek owego zmartwienia stała się bardzo smutna i nie za bardzo wiedziała jak sobie z tym poradzić. Co gorsze im dłużej Róża myśli o swoim zmartwieniu, tym staje się ono co raz większe i stale jej towarzyszy. Co takiego się się stanie i czy naszej bohaterce uda się pokonać zmartwienie? O tym przekonajcie się czytając książkę.
Nietypowy Adaś to druga z serii książka, której głównym bohaterem jest chłopiec. Z pozoru zwyczajny, niewyróżniający się wśród rówieśników...aż do dnia w którym dostrzegł skrzydła na swoich plecach. Początkowo zaskoczony swoim odkryciem, cieszył się, że może latać jak ptak, jednak szybko zrozumiał, że jego odmienność wyróżnia go wśród innych. Postanowił więc ukryć swoje skrzydła. Gdy tylko był w obecności innych ludzi, zawsze nosił kurtkę, aby przykryć swoje skrzydła. Czy chłopcu uda się pogodzić ze swoją odmienności? O tym przekonacie się czytając książkę. 

Dwie pozycje, które skłaniają do refleksji i rozmów na temat tolerancji, odmienności oraz zwykłych kłopotach, które towarzyszą każdemu z nas. Jestem przekonana, że opisane dzisiaj pozycje zachwycą zarówno młodych, nieco starszych oraz dorosłych czytelników. U nas książki stały się pretekstem do wielu rozmów, padło także kilka bardzo ważnych pytań. 


Polecamy serdecznie!!!Książki znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa

Komentarze

  1. Tych pozycji nie znamy, a wyglądają na bardzo ciekawe

    OdpowiedzUsuń
  2. Te książeczki wyglądają super :) Piękne ilustracje i zachęcające historie :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)