Przejdź do głównej zawartości

Zdrowe dania dla bobasów i brzdąców - Wydawnictwo Egmont

Jako iż mam w domu niemowlaka (obecnie trzymiesięcznego) nie obce są mi tematy związane i ich żywieniem. Oczywiście mój maluszek jest jeszcze na mleku, jedna już niebawem rozpocznie swoją przygodę z jedzeniem innych posiłków niż tylko mleczko. Obecnie mamy bardzo dużo możliwości, jest tak popularne ostatnimi czasy BLW czy inne, równie ciekawe metody karmienia i wprowadzania nowych pokarmów do diety maluszków. Z tego też powodu postanowiłam się nieco dokształcić w tym temacie jak i ułatwić sobie nieco życie. W tym celu zaopatrzyłam się w książkę Zdrowe dania dla bobasów i brzdąców autorstwa Shazi Visram oraz Cricket Azima, założycieli firmy produkującej ekologiczne żywność dla dzieci. W Polsce książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.


 
Książka poza ponad siedemdziesięcioma przepisami na pyszne i przede wszystkim zdrowe dania dla dzieci już od 4 miesiąca życia, zawiera także krótki opis historii jak powstała firma Happy Family, która od 2006 roku dba o ta aby maluszki które przechodzą na stałe pokarmy, jadły zdrowo i smacznie. Ponadto poświęcono także sporo uwagi zasadom świadomego żywienia oraz opisano najważniejsze substancje odżywcze w czym się znajdują oraz co wspomagają. Znajdują się tu także tabelki z rozpisanymi pokarmami jakie można podawać niemowlętom w określonym okresie iż życia, jak również ich proporcje. 

 


Nie zapomniano w tej publikacji także o tak ważnej kwestii jak alergie pokarmowe, stosowanie przypraw czy potraw bezglutenowych. Opisano także jak wyrabiać u maluszków zdrowe nawyki żywieniowe oraz najlepsze sposoby przechowywania żywności dla niemowląt i dzieci.
 
 

 
Zdrowe dania dla bobasów i brzdąców bez wątpienie już niebawem na stałe zagości w mojej kuchni. Po przeanalizowaniu większości przepisów, jestem pewna, że synek będzie je zjadał z ogromnym apetytem. Jeżeli szukacie ciekawych pomysłów na zdrowe i pyszne dania dla swoich maluszków, to zdecydowanie polecam Wam tą pozycję, na pewno Was nie zawiedzie :-)
 
 
Książkę znajdziecie TUTAJ
 
Egmont Polska
 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.