Przejdź do głównej zawartości

Zdrowe dania dla bobasów i brzdąców - Wydawnictwo Egmont

Jako iż mam w domu niemowlaka (obecnie trzymiesięcznego) nie obce są mi tematy związane i ich żywieniem. Oczywiście mój maluszek jest jeszcze na mleku, jedna już niebawem rozpocznie swoją przygodę z jedzeniem innych posiłków niż tylko mleczko. Obecnie mamy bardzo dużo możliwości, jest tak popularne ostatnimi czasy BLW czy inne, równie ciekawe metody karmienia i wprowadzania nowych pokarmów do diety maluszków. Z tego też powodu postanowiłam się nieco dokształcić w tym temacie jak i ułatwić sobie nieco życie. W tym celu zaopatrzyłam się w książkę Zdrowe dania dla bobasów i brzdąców autorstwa Shazi Visram oraz Cricket Azima, założycieli firmy produkującej ekologiczne żywność dla dzieci. W Polsce książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.


 
Książka poza ponad siedemdziesięcioma przepisami na pyszne i przede wszystkim zdrowe dania dla dzieci już od 4 miesiąca życia, zawiera także krótki opis historii jak powstała firma Happy Family, która od 2006 roku dba o ta aby maluszki które przechodzą na stałe pokarmy, jadły zdrowo i smacznie. Ponadto poświęcono także sporo uwagi zasadom świadomego żywienia oraz opisano najważniejsze substancje odżywcze w czym się znajdują oraz co wspomagają. Znajdują się tu także tabelki z rozpisanymi pokarmami jakie można podawać niemowlętom w określonym okresie iż życia, jak również ich proporcje. 

 


Nie zapomniano w tej publikacji także o tak ważnej kwestii jak alergie pokarmowe, stosowanie przypraw czy potraw bezglutenowych. Opisano także jak wyrabiać u maluszków zdrowe nawyki żywieniowe oraz najlepsze sposoby przechowywania żywności dla niemowląt i dzieci.
 
 

 
Zdrowe dania dla bobasów i brzdąców bez wątpienie już niebawem na stałe zagości w mojej kuchni. Po przeanalizowaniu większości przepisów, jestem pewna, że synek będzie je zjadał z ogromnym apetytem. Jeżeli szukacie ciekawych pomysłów na zdrowe i pyszne dania dla swoich maluszków, to zdecydowanie polecam Wam tą pozycję, na pewno Was nie zawiedzie :-)
 
 
Książkę znajdziecie TUTAJ
 
Egmont Polska
 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)