Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Zagadka teatru - Wydawnictwo Debit

Dzisiaj zapraszam Was na kolejne spotkanie z sympatyczną parą bliźniąt, ich mamą oraz podkomisarz Klarą. To już  piąta część serii Ignacy i Mela na tropie złodzieja autorstwa Zofii Staniszewskiej. Tom pod tytułem Zagadka teatru, podobnie jak poprzednie tytuły to idealna pozycja dla miłośników zagadek i tajemnic. Jest o jedna z ulubionych serii Ignacego (i nie tylko z powodu imienia jednego z głównych bohaterów :-)). Sera wydawana jest przez Wydawnictwo Debit.  
W teatrze trwa właśnie próba generalna przed spektaklem, który ma się odbyć za dokładnie 4 godziny 7 minut i 3 sekundy. Jedną z aktorek w tym amatorskim przedstawieniu jest mama bliźniąt. Sztuka pod tytułem "Kto udusił Mazurka struną od harfy, niech się natychmiast przyzna" ma być wielkim wydarzeniem na którym ma się zjawić komplet widzów. Niestety okazuje się, że harfa zniknęła, ktoś ją ukradł!!! Tylko kto i w jakim celu? Oczywiście wezwana na miejsce podkomisarz Klara i dwójka małych detektywów rozpoczynają swoje śledztwa. Czy uda się odnaleźć harfę przed rozpoczęciem przedstawienia? I najważniejsze pytanie, kto ją ukradł i dlaczego? Oczywiście tych szczegółów Wam nie zdradzę :-) 
W książce, podobnie jak i w poprzednich tomach, autorka pozwala nam samym podczas lektury prowadzić własne śledztwo i mieć własnych podejrzanych. Dzięki możliwości wyboru kolejnych zdarzeń, to my sami decydujemy, którą z dwóch wersji rozwiązania zagadki poznamy. Jest to świetna zabawa, trzymająca w napięciu do ostatnich stron książki.  Zagadka teatru, to kolejna świetna pozycja z serii, która skradła nasze serca. Ciekawie zilustrowana i bardzo starannie wydana seria, jest jedną z naszych ulubionych. Jeżeli jeszcze nie znacie przygód Ignacego i Meli, to koniecznie musicie to nadrobić, jestem przekonana, że tak jak i my polubicie te książki. My serdecznie polecamy nie tylko ten tytuł, ale całą serię :-)


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Debit

Komentarze

Popularne posty