Przejdź do głównej zawartości

Zagadka teatru - Wydawnictwo Debit

Dzisiaj zapraszam Was na kolejne spotkanie z sympatyczną parą bliźniąt, ich mamą oraz podkomisarz Klarą. To już  piąta część serii Ignacy i Mela na tropie złodzieja autorstwa Zofii Staniszewskiej. Tom pod tytułem Zagadka teatru, podobnie jak poprzednie tytuły to idealna pozycja dla miłośników zagadek i tajemnic. Jest o jedna z ulubionych serii Ignacego (i nie tylko z powodu imienia jednego z głównych bohaterów :-)). Sera wydawana jest przez Wydawnictwo Debit.  
W teatrze trwa właśnie próba generalna przed spektaklem, który ma się odbyć za dokładnie 4 godziny 7 minut i 3 sekundy. Jedną z aktorek w tym amatorskim przedstawieniu jest mama bliźniąt. Sztuka pod tytułem "Kto udusił Mazurka struną od harfy, niech się natychmiast przyzna" ma być wielkim wydarzeniem na którym ma się zjawić komplet widzów. Niestety okazuje się, że harfa zniknęła, ktoś ją ukradł!!! Tylko kto i w jakim celu? Oczywiście wezwana na miejsce podkomisarz Klara i dwójka małych detektywów rozpoczynają swoje śledztwa. Czy uda się odnaleźć harfę przed rozpoczęciem przedstawienia? I najważniejsze pytanie, kto ją ukradł i dlaczego? Oczywiście tych szczegółów Wam nie zdradzę :-) 
W książce, podobnie jak i w poprzednich tomach, autorka pozwala nam samym podczas lektury prowadzić własne śledztwo i mieć własnych podejrzanych. Dzięki możliwości wyboru kolejnych zdarzeń, to my sami decydujemy, którą z dwóch wersji rozwiązania zagadki poznamy. Jest to świetna zabawa, trzymająca w napięciu do ostatnich stron książki.  Zagadka teatru, to kolejna świetna pozycja z serii, która skradła nasze serca. Ciekawie zilustrowana i bardzo starannie wydana seria, jest jedną z naszych ulubionych. Jeżeli jeszcze nie znacie przygód Ignacego i Meli, to koniecznie musicie to nadrobić, jestem przekonana, że tak jak i my polubicie te książki. My serdecznie polecamy nie tylko ten tytuł, ale całą serię :-)


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Debit

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.