Przejdź do głównej zawartości

Memo sensoryczne od MJ Edu

Gry i zabawki sensoryczne od najmłodszych lat bardzo były lubiane przez Ignasia. Teraz to zainteresowanie zaczyna wykazywać Nikoś. Nie ukrywa, że to ja byłam i nadal jestem inicjatorką takich zabaw. Starałam się dostarczyć dzieciom odpowiednich bodźców, które dodatkowo wpłyną pozytywnie na ich rozwój. Nie tak dawno do naszego zbioru dołączyła super gra Memo sensoryczne wydane przez MJ Edu. Zestaw skradł serce młodszej pociechy a i straszy synek lubi rozegrać kilka rund i przy okazji poćwiczyć pamięć.
 

W pudełku znajdziemy dziesięć drewnianych plakietek dość sporych rozmiarów. Tworzą one pięć par, z których każda para ma inną teksturę. Mamy tu powierzchnię gładką, porowatą, materiałową czy miękką folię. Wszystkie różnią się od siebie dość mocno, dzięki czemu podczas zabawy dostarczają dzieciom wielu doznań sensorycznych. Wykonane są ręcznie z największą starannością. Nasz zestaw jest w użyciu już kilka miesięcy i nic się z nim dzieje.  

 


 Zestaw bardzo spodobał się mojemu trzymiesięcznemu synkowi. Bardzo lubi dotykać i przyglądać się poszczególnym plakietkom. Co prawda nie dopasowuje jeszcze ich w pary, ale myślę, że za kilka miesięcy dojdziemy i do tego etapu :-)  
 
Nie ukrywam, że bardzo mnie cieszy jego zainteresowanie tego typu zabawami, gdyż wiem, iż poza miło spędzonym czasem rozwija on swoje zdolności koncentracji, uwagi oraz otrzymuje odpowiednią dawkę doznań sensorycznych, co przełoży się na lepszy jego rozwój w przyszłości.
 
Ignacy też lubi zagrać w tradycyjna grę memo. Jest to dla niego trening pamięci, ale przede wszystkim także miło spędzony czas.  
Memo sprawdzi się także w wersji z woreczkiem, w której to za pomocą dotyku gracze starają się odnaleźć daną teksturę.  

 


 
Memo sensoryczne to świetny sposób na połączenie zabawy i nauki. Gra skierowana jest dl dzieci od 3 roku życia, dlatego też jeżeli ktoś z Was zdecyduje się, tak jak ja, na danie tej zabawki młodszym dzieciom, musicie pamiętać aby cały czas być przy maluszku i nie zostawiać go ani na chwilkę samego z plakietkami :-)

 
Serdecznie polecamy!!!
 

 
Grę znajdziecie TUTAJ
 
http://mjedu.pl/
 
 


Komentarze

 1. Wygląda na naprawdę ciekawą zabawkę dla dzieci, a skoro jeszcze się czegoś przy tym uczą to super.

  OdpowiedzUsuń
 2. I pomyśleć, że kiedyś musiałam sama przygotowywać takie pomoce, kiedy moje dzieci były małe. A teraz już gotowe, warto skorzystać, bo zdecydowanie przydaje się na pierwszym etapie rozwoju dziecka. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa gra. Uczy i rozwija umiejętności dziecka. Najlepsza nauka, to właśnie ta przez zabawę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie pomoce edukacyjne są na wagę złota. Szkoda, że nie miałam takich, kiedy Filip był malutki.

  OdpowiedzUsuń
 5. My również polecamy takie pomoce. Fajna zabawa dla maluszka i dużo może się nauczyc.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.