Przejdź do głównej zawartości

Laurka na Dzień Babci

Styczeń zapowiada się u nas bardzo aktywnie. Mamy wiele planów, które mam nadziej uda nam się zrealizować a jednym z nich jest powrócić do kreatywnych wpisów. Oczywiście Dzień Babci i Dziadka oraz walentynki będą tematami przewodnimi, może uda się jeszcze ukłonić zimie :-) Zobaczymy na ile Nikodem pozwoli nam podziałać :-). A już dzisiaj pierwszy wpis z propozycją laurki dla Babci. Dwa urocze kwiatuszki, bardzo proste do wykonania :-)Aby wykonać laurkę potrzebujemy:

- kolorową tekturę falistą,
- kartkę w kolorze w jakim chcemy wykonać nasze kwiaty,
- klej, 
- nożyczki,
- oraz ołówek o okrągły przedmiot do odrysowania. 


Ignacy wykonanie laurki rozpoczął od odrysowania i wycięcia kilkunastu kółek. 

Następnie każde kółko naciął na do jego środka po czym je skleił tworząc niewielki stożek.

Gdy stożki nieco przeschły Ignaś rozpoczął ich przyklejanie (jednym bokiem) na koło w taki sposób aby utworzyć płatki.
Następnie przy użyciu naciętego żółtego paska tektury falistej wykonał środek kwiatka.
 Czynności te powróżył przy tworzeniu drugiego kwiatuszka :-)Na koniec wyciął i przykleił szary prostokąt z tektury falistej na żółtego koloru kartkę. Oczywiście dobór kolorów jest dowolny, Ignaś wybrał takie zestawienie barw :-)Na sam koniec pozostało przyklejenie naszych kwiatuszków :-)Oczywiście na ozdobionej stronie jest miejsce na napis czy dedykację, my pozostawiamy Wam miejsce na własną inwencję w tej kwestii :-)


I co sądzicie o takiej laurce. Spodoba się Babci? :-)Kolorowy Świat Bambino

Komentarze

  1. przepięknie to wyszło :) Brawo Ignaś, babcia będzie zachwycona :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ładnie.
    I uniwersalna, na różne okazje można robic

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.