Przejdź do głównej zawartości

Laurka dla Babci

Dziś mamy dla Was kolejny, bardzo prosty w wykonaniu pomysł na laurkę dla Babci. Prosty kwiatuszek z plasteliny, na pewni spodoba się każdej Babci :-)

Do wykonania laurki potrzebujemy:

- kolorowego papieru,
- tektury falistej,
- plasteliny,
- kleju, 
- nożyczek,
- oraz ołówka i okrągłego przedmiotu (do obrysu).


Na początek zginamy nasz papier na pół i z tektury falistej wycinamy dwa cieniutkie paski, które ozdobią naszą laurkę. Po wycięciu, przyklejamy je na górze i dole kartki. 
Następnie obrysowujemy na środku kółko i wyklejamy je plasteliną, tworząc nie dużej wielkości kule po czym delikatnie je rozcieramy. Czynność tą kontynuujemy aż cały nasz kwiatek będzie wylepiony.


Na koniec w środku umieszczamy żółtą kulkę :-)


Kolejnym krokiem jest wylepienie łodygi i liści. 

A oto efekt końcowy Ignasia pracy :-)Jak myślicie Babcia będzie zadowolona? :-)

Kolorowy Świat Bambino

Komentarze

  1. Przepiękna laurka. My też ostatnio zrobiliśmy kilka propozycji karteczek dla dziadków. Jeśli nie widziałaś-zapraszam :) Plastelina od Bambino jest świetna. Ma mocne kolory, jest plastyczna i nie brudzi rąk.

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne matki. U Was, jak już coś powstaje, to na wysokim poziomie artystycznym 😘

    OdpowiedzUsuń
  3. Wow! Super pomysł i świetne wykonanie!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)