Przejdź do głównej zawartości

Kwiatuszek dla Babci

Dzisiaj mamy dla Was pomysł na wykonanie papierowego kwiatuszka, który z pewnością ucieszy każdą Babcię :-)Do wykonania kwiatuszka potrzebujemy:


- kolorowego papieru,
- kleju,
- taśmy klejącej,
- słomki do picia,
- nożyczek,
- linijki 
- oraz ołówka.
Na początek należy złożyć kartkę na pół.


Następnie należy, przy brzegu gdzie kartki nie są złączone, odmierzyć ok 2 cm.  


Teraz nacinamy wzdłuż całej długości bardzo cieniutki paseczki (do wcześniej narysowanej linii).

Gdy całość jest już nacięta, należy ją otworzyć i przerzucić na drugą stronę. Teraz łączymy dwa brzegi pasków taśmą tak aby na jej brzegu pozostał ok centymetrowy wolny kawałek paska. Spowoduje to ładne ułożenie powstałych zaokrągleń. Następnie cały pasek przyklejamy do siebie. 
Teraz należy taśmą klejącą przykleić rurkę do picia.Ostatnim etapem jest zakręcenie naszej kartki wokół rurki. Powstałe w wyniku połączenia półkola pięknie się ułożą tworząc śliczny kwiat.

I jak Wam się podoba taki kwiatuszek? Uważacie, że Babci się spodoba? :-)Kolorowy Świat Bambino

Komentarze

  1. Ciekawie wygląda... a przy okazji super ćwiczenie motoryczne :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kwiatek prześliczny
    Na pewno babcia będzie ucieszona.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.