Przejdź do głównej zawartości

Kwiatuszek dla Babci

Dzisiaj mamy dla Was pomysł na wykonanie papierowego kwiatuszka, który z pewnością ucieszy każdą Babcię :-)Do wykonania kwiatuszka potrzebujemy:


- kolorowego papieru,
- kleju,
- taśmy klejącej,
- słomki do picia,
- nożyczek,
- linijki 
- oraz ołówka.
Na początek należy złożyć kartkę na pół.


Następnie należy, przy brzegu gdzie kartki nie są złączone, odmierzyć ok 2 cm.  


Teraz nacinamy wzdłuż całej długości bardzo cieniutki paseczki (do wcześniej narysowanej linii).

Gdy całość jest już nacięta, należy ją otworzyć i przerzucić na drugą stronę. Teraz łączymy dwa brzegi pasków taśmą tak aby na jej brzegu pozostał ok centymetrowy wolny kawałek paska. Spowoduje to ładne ułożenie powstałych zaokrągleń. Następnie cały pasek przyklejamy do siebie. 
Teraz należy taśmą klejącą przykleić rurkę do picia.Ostatnim etapem jest zakręcenie naszej kartki wokół rurki. Powstałe w wyniku połączenia półkola pięknie się ułożą tworząc śliczny kwiat.

I jak Wam się podoba taki kwiatuszek? Uważacie, że Babci się spodoba? :-)Kolorowy Świat Bambino

Komentarze

  1. Ciekawie wygląda... a przy okazji super ćwiczenie motoryczne :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kwiatek prześliczny
    Na pewno babcia będzie ucieszona.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)