Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Encyklopedia dla dzieci - Centrum Edukacji Dziecięcej

W naszej domowej biblioteczce niedawno pojawiła się Encyklopedia dla dzieci autorstwa Rafała Różyckiego, Piotra Basińskiego oraz Grzegorza Jazdona. Jest to nowość na rynku wydana przez Centrum Edukacji Dziecięcej

Na ponad 300 stronach znajdziemy opisy zjawisk i zagadnień z takich działów jak:

- kosmos,
- nasza planeta,
- świat roślin i zwierząt,
- ciało człowieka,
- dzieje ludzkości,
- nasza codzienność,
- nauka,
- technika,
- mapy świata,
- Polska,
- oraz flagi państw świata.Wybrane zagadnienia zostały opisane w bardzo jasny i przystępny dla sposób. Słownictwo jest na tyle zrozumiałe, że nie powinno sprawiać trudności nawet młodszym dzieciom. Poza tekstem wydanie to charakteryzuje się dużą ilością bardzo ładnych zdjęć, dzięki czemu łatwiej jest zrozumieć opisywane zagadnienia. 


Z encyklopedii dowiemy się między innymi o planetach układu słonecznego, nieważkości, skałach wnętrza Ziemi czy skąd się biorą tkaniny. Czytamy także o ewolucji, energii, hodowli zwierząt, rolnictwie czy falach elektromagnetycznych. Mamy także dział poświęcony w całości Polsce oraz przegląd map zarówno świata jak i poszczególnych kontynentów. Nie zabrakło także flag państw świata. Na samym końcu znajduje się indeks wszystkich pojęć. 


Encyklopedia dla dzieci to książka, która powinna znaleźć się w każdym domu w którym są dzieci. Pięknie wydana, w prosty sposób opisująca najważniejsze zagadnienie z wybranych tematów oraz bogato ilustrowana. Idealnie sprawdzi się jako prezent!!!


Polecamy serdecznie!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

Centrum Edukacji Dziecięcej

Komentarze

Popularne posty