Przejdź do głównej zawartości

Encyklopedia dla dzieci - Centrum Edukacji Dziecięcej

W naszej domowej biblioteczce niedawno pojawiła się Encyklopedia dla dzieci autorstwa Rafała Różyckiego, Piotra Basińskiego oraz Grzegorza Jazdona. Jest to nowość na rynku wydana przez Centrum Edukacji Dziecięcej

Na ponad 300 stronach znajdziemy opisy zjawisk i zagadnień z takich działów jak:

- kosmos,
- nasza planeta,
- świat roślin i zwierząt,
- ciało człowieka,
- dzieje ludzkości,
- nasza codzienność,
- nauka,
- technika,
- mapy świata,
- Polska,
- oraz flagi państw świata.Wybrane zagadnienia zostały opisane w bardzo jasny i przystępny dla sposób. Słownictwo jest na tyle zrozumiałe, że nie powinno sprawiać trudności nawet młodszym dzieciom. Poza tekstem wydanie to charakteryzuje się dużą ilością bardzo ładnych zdjęć, dzięki czemu łatwiej jest zrozumieć opisywane zagadnienia. 


Z encyklopedii dowiemy się między innymi o planetach układu słonecznego, nieważkości, skałach wnętrza Ziemi czy skąd się biorą tkaniny. Czytamy także o ewolucji, energii, hodowli zwierząt, rolnictwie czy falach elektromagnetycznych. Mamy także dział poświęcony w całości Polsce oraz przegląd map zarówno świata jak i poszczególnych kontynentów. Nie zabrakło także flag państw świata. Na samym końcu znajduje się indeks wszystkich pojęć. 


Encyklopedia dla dzieci to książka, która powinna znaleźć się w każdym domu w którym są dzieci. Pięknie wydana, w prosty sposób opisująca najważniejsze zagadnienie z wybranych tematów oraz bogato ilustrowana. Idealnie sprawdzi się jako prezent!!!


Polecamy serdecznie!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

Centrum Edukacji Dziecięcej

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)