Przejdź do głównej zawartości

Cortex Wyzwania od REBEL

Sezon planszówkowy w pełni. Długie zimowe wieczory wypełniamy wspólną zabawą a gry stanowią jedną z podstawowych form spędzania czasu. Naszym najnowszym odkryciem jest fantastyczna gra karciana Cortex. Wyzwania, która zapewnia nie tylko wyśmienitą rozrywkę, ale także trening spostrzegawczości, logicznego myślenia, koncentracji czy analizy wzrokowej. Gra przeznaczona jest dla dzieci od 6 roku życia i grać w nią może od 2 do 6 zawodników. Czas rozgrywki to około 15 minut. Gra wydana została przez Wydawnictwo REBELW pudełku znajdziemy:

- 74 karty testów,
- 6 kart wyzwań,
- 10 kart faktur z wytłoczeniami,
- 6 układanek z obrazkami mózgu,
- oraz instrukcję.
Celem gry jest ułożenie układanki mózgu, która składa się z czterech elementów. Jak tego dokonać? Poprzez rozwiązywanie kolejnych zagadek, zdobywanie kart zadań i wymianę ich na elementy układanki. Gracz, który jako pierwszy ułoży swoją układankę zostaje zwycięzcą. Jedną z opcji jaką gracze mogą wylosować podczas rozgrywki jest wyzwanie. W tym przypadku zadaniem zawodnika jest odgadnięcie z zasłoniętymi oczami co znajduje się na wybranej przez przeciwników karcie faktur. Jeżeli udzielona odpowiedź jest prawidłowa, gracz zdobywa jeden element mózgu do swojej układanki.


Pozostałe siedem rodzaje testów to z jakimi zawodnicy się mierzą podczas gry to:

- odbicie czyli odnajdywanie lustrzanego odbicia określonego obrazu,
- lasso czyli określenie koloru pętli w której znajduje się największa liczba byczków,
- analiza czyli określenie koloru trzech kapsli, które tworzą rząd w pionie, poziomie lub na skos,
- kolor czyli określenie który z przedmiotów znajdujący się na karcie ma taki sam kolor jak w   rzeczywistości,
- labirynt czyli określenie ilości bananów na drodze prowadzącej do celu,
- spostrzegawczość czyli określenie jakiego koloru jest wyróżniający się stworek,
- kombinacje czyli określnienie który z kwadratów ma taką samą kolejność użytych kolorów co główny kwadrat.   
 Sama rozgrywka przebiega bardzo szybko i wywołuje sporo pozytywnych emocji. Gracze po kolei odsłaniają pierwszą z góry kartę, po czy wszyscy gracze starają się jak najszybciej ustalić prawidłową odpowiedź. Tez z zawodników, który uważa, że zna prawidłową odpowiedź, kładzie rękę na karcie i podaje odpowiedź. Następnie pozostali gracze sprawdzają czy jest to prawidłowa odpowiedź. Jeżeli okaże się, że udzielona odpowiedź jest poprawna to gracz zabiera tą kartę. Należy jednak pamiętać, że nie gracze nie mogą mieć więcej niż cztery karty przed sobą. Za każde dwie karty z jednakowym rodzajem testu zawodnik otrzymuje jeden kawałek układanki mózgu. 

Cortex. Wyzwania to fantastyczna gra, która skradła nasze serca. Proste zasady, ciekawe zadania i ciągły wyścig z czasem i własnymi umiejętnościami to coś co gwarantuje świetną zabawę. Z całą pewnością jest to gra godna polecenia :-)


Grę znajdziecie TUTAJ 

Znalezione obrazy dla zapytania rebel i wszystko graKomentarze

  1. Ta gra zapowiada się całkiem ciekawie.
    Myślę, że nam przypadłaby do gustu, bo lubimy gry logiczne

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.