Przejdź do głównej zawartości

Zima Toli - Wydawnictwo Zielona Sowa

Zima Toli to kolejna książka o tematyce świątecznej, którą mieliśmy przyjemność ostatnio czytać. Jest to czwarta już część serii po wiośnie, lecie i jesieni. Autorka Anna Włodarkiewicz w bardzo ciekawy sposób opowiada o codzienności czteroletniej Toli i jej rodziców. Dziewczynka przez cały rok odkrywa zmieniającą się przyrodę i cieszy się każdą porą roku. Ciekawska dziewczynka czerpie radość z każdego dnia i pokazuje jak piękny może być każdy dzień. Cała seria wydawana jest przez Wydawnictwo Zielona Sowa.  

Zima to szczególna pora roku, w której ulice i domu zostają pokryte białym puchem. Zima to także święta Bożego Narodzenia i związane z nimi przygotowania. Nie inaczej jest w domu Toli. Choinka już ubrana i powoli zjeżdżają się goście. Niebawem wszyscy będą wypatrywać pierwszej gwiazdki. Jednak czy w tym roku Mikołaj uzna że Tola zasłużyła na prezent? No cóż tego Wam nie zdradzę :-)Książka zawiera bardzo ciepłe i typowo zimowe opowiadania z życia codziennego rodziny. Poza Tola poznajemy także Helę i Maksa oraz dziadka Leona, babcie Jadzię czy wujka Benka i ciocię Ulę. Każde opowiadanie przepełnione jest ciepłem domowego ogniska oraz codziennym życiem. Wraz z Tolą możemy wybrać się do warzywniaka. Jesteśmy świadkami jej radości na widok pierwszego śniegu oraz wspólnych harców z mamą Leną. Wraz z dziewczynką spędzamy trzy miesiące gdyż ostatnie opowiadanie to odejście zimy i pojawienie się pierwszych ciepłych dni. 


Zima Toli to ciepłe opowiadania o zwykłej codzienności czyli to co dzieci lubią cenią sobie najbardziej, Ignacy uwielbia w takich historiach wyszukiwać podobieństw do jego przygód i przeżyć. Książka na pewno przypadnie do gustu zarówno przedszkolakom jak i nieco starszym dzieciom. 

Serdecznie polecamy!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)