Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Zima Toli - Wydawnictwo Zielona Sowa

Zima Toli to kolejna książka o tematyce świątecznej, którą mieliśmy przyjemność ostatnio czytać. Jest to czwarta już część serii po wiośnie, lecie i jesieni. Autorka Anna Włodarkiewicz w bardzo ciekawy sposób opowiada o codzienności czteroletniej Toli i jej rodziców. Dziewczynka przez cały rok odkrywa zmieniającą się przyrodę i cieszy się każdą porą roku. Ciekawska dziewczynka czerpie radość z każdego dnia i pokazuje jak piękny może być każdy dzień. Cała seria wydawana jest przez Wydawnictwo Zielona Sowa.  

Zima to szczególna pora roku, w której ulice i domu zostają pokryte białym puchem. Zima to także święta Bożego Narodzenia i związane z nimi przygotowania. Nie inaczej jest w domu Toli. Choinka już ubrana i powoli zjeżdżają się goście. Niebawem wszyscy będą wypatrywać pierwszej gwiazdki. Jednak czy w tym roku Mikołaj uzna że Tola zasłużyła na prezent? No cóż tego Wam nie zdradzę :-)Książka zawiera bardzo ciepłe i typowo zimowe opowiadania z życia codziennego rodziny. Poza Tola poznajemy także Helę i Maksa oraz dziadka Leona, babcie Jadzię czy wujka Benka i ciocię Ulę. Każde opowiadanie przepełnione jest ciepłem domowego ogniska oraz codziennym życiem. Wraz z Tolą możemy wybrać się do warzywniaka. Jesteśmy świadkami jej radości na widok pierwszego śniegu oraz wspólnych harców z mamą Leną. Wraz z dziewczynką spędzamy trzy miesiące gdyż ostatnie opowiadanie to odejście zimy i pojawienie się pierwszych ciepłych dni. 


Zima Toli to ciepłe opowiadania o zwykłej codzienności czyli to co dzieci lubią cenią sobie najbardziej, Ignacy uwielbia w takich historiach wyszukiwać podobieństw do jego przygód i przeżyć. Książka na pewno przypadnie do gustu zarówno przedszkolakom jak i nieco starszym dzieciom. 

Serdecznie polecamy!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa


Komentarze

Popularne posty