Przejdź do głównej zawartości

Zima Toli - Wydawnictwo Zielona Sowa

Zima Toli to kolejna książka o tematyce świątecznej, którą mieliśmy przyjemność ostatnio czytać. Jest to czwarta już część serii po wiośnie, lecie i jesieni. Autorka Anna Włodarkiewicz w bardzo ciekawy sposób opowiada o codzienności czteroletniej Toli i jej rodziców. Dziewczynka przez cały rok odkrywa zmieniającą się przyrodę i cieszy się każdą porą roku. Ciekawska dziewczynka czerpie radość z każdego dnia i pokazuje jak piękny może być każdy dzień. Cała seria wydawana jest przez Wydawnictwo Zielona Sowa.  

Zima to szczególna pora roku, w której ulice i domu zostają pokryte białym puchem. Zima to także święta Bożego Narodzenia i związane z nimi przygotowania. Nie inaczej jest w domu Toli. Choinka już ubrana i powoli zjeżdżają się goście. Niebawem wszyscy będą wypatrywać pierwszej gwiazdki. Jednak czy w tym roku Mikołaj uzna że Tola zasłużyła na prezent? No cóż tego Wam nie zdradzę :-)Książka zawiera bardzo ciepłe i typowo zimowe opowiadania z życia codziennego rodziny. Poza Tola poznajemy także Helę i Maksa oraz dziadka Leona, babcie Jadzię czy wujka Benka i ciocię Ulę. Każde opowiadanie przepełnione jest ciepłem domowego ogniska oraz codziennym życiem. Wraz z Tolą możemy wybrać się do warzywniaka. Jesteśmy świadkami jej radości na widok pierwszego śniegu oraz wspólnych harców z mamą Leną. Wraz z dziewczynką spędzamy trzy miesiące gdyż ostatnie opowiadanie to odejście zimy i pojawienie się pierwszych ciepłych dni. 


Zima Toli to ciepłe opowiadania o zwykłej codzienności czyli to co dzieci lubią cenią sobie najbardziej, Ignacy uwielbia w takich historiach wyszukiwać podobieństw do jego przygód i przeżyć. Książka na pewno przypadnie do gustu zarówno przedszkolakom jak i nieco starszym dzieciom. 

Serdecznie polecamy!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.