Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Serce na sznurku - Wydawnictwo Wilga

Wśród setek książek jakie przeczytałam swoim dzieciom, są takie które na długo zapadają w sercu i pamięci. Do takich tytułów na pewno muszę zaliczyć jedną z naszych ostatnich lektur, książkę autorstwa Małgorzaty Domagalik pod tytułem Serce na sznurku. Jest to piękna, wzruszając, pełna humoru opowieść o przyjaźni. Nie brakuje w niej  także momentów tragicznych, takich jak śmierć i ból po utracie najbliższych. Jest to zdecydowanie lektura, która zapisuje się pamięci na długo. Książka ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Wilga. 
Główną bohaterką opowieści jest mała foczka bez imienia, gdyż jej mama została zabita przez "czarne buciory" zanim zdążyła ją nazwać. Oczywiście domyślamy się, że określenie "czarne buciory" oznacza człowieka. Mała bohaterka ucieka. Po długiej i wyczerpującej wędrówce głodna i wyziębiona zasypia przed jamą niedźwiedzia polarnego. Gdy ten ją odnajduje, postanawia jej pomóc zamiast zjeść, wszak sam jej nie upolował.  Następnego dnia Ksawery, gdyż tak ma na imię niedźwiedź otrzymuje list od Eweliny z którego dowiaduje się o śmierci swojego najlepszego przyjaciela Emiliana. Ocalała jedynie jego siostra i jej córeczka. Niedźwiedź bez chwili wahania wyrusza im na pomoc. W jamie zostaje sama foczka, o której polarny miś zapomniał. Sama zamknięta w jamie, w otoczeniu nieprzyjaźnie nastawionych zwierząt będzie starała się przetrwać kolejne godziny i dni. Czy jednak uda jej się ta sztuka? Czy Ksawery wróci na czas aby ją uratować? A może "czarne buciory" będą tam wcześniej przed misiem? O tym jak potoczą się losy małej foczki przekonacie się podczas lektury.Piękna i jakże wzruszającą treść książki idealnie dopełniają przeurocze ilustracje Marcina Piwowarskiego. Są czarno - białe co dodatkowo nadaje charakteru całości. Idealnie się uzupełniają z treścią


Serce na sznurku, to niesamowita historia przyjaźni, która bez względu na okoliczności nawiązała się pomiędzy dwoma z natury odwiecznymi wrogami. To książka, która wzrusza i skłania do przemyśleń. Będzie idealną lekturą do wspólnego czytania. Jestem pewna, ze wywoła wiele burzliwych dyskusji i zainspiruje do wielu dyskusji.

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Wilga


Komentarze

  1. Bardzo podobają mi się tu ilustracje <3 Pewnie moi chłopcy nie daliby rady wysiedzieć przez całą powieść ale obrazki są obłędne..

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty