Przejdź do głównej zawartości

Opowieść Wigilijna - Wydawnictwo Wilga

Opowieść wigilijna to jedna z tych powieści Charlesa Dickensa, która jest znana na całym świecie. Osobiście bardzo lubię tę historię, pokazuje jak człowiek może się zmienić i co tak na prawdę liczy się w życiu. Na polskim rynku ukazało się kilka wydań tej powieści w różnych przekładach. Dzisiaj chciałam Wam pokazać przepięknie wydaną wersję w tłumaczeniu Magdaleny Iwińskiej. Wydawcą tej pozycji jest Wydawnictwo Wilga.  
Głównym bohaterem książki jest stary i posępny Ebenezer Scrooge. Jest osobą z natury bezduszną, samolubną i do szpiku kości skąpą. Wszystko jednak w jego życiu się zmienia po śmierci jedynego przyjaciela Marleya. Należy w tym miejscu zaznaczyć jedną istotną kwestię. Scrooge poza swą ponura naturą charakteryzował się jeszcze tym, iż nie znosił świat Bożego Narodzenia a czynienie dobra uważał za coś nienaturalnego i zgoła tego unikał. Jego życie przewróciło się do góry nogami po pewnych dość nieoczekiwanych wydarzeniach jakie miały miejsce w pewną wigilijna noc. Tych którzy jeszcze nie znają tej historii, to zachęcam do lektury, gdyż nie zdradzę tu kolejnych szczegółów powieści.W książce znajdziemy kilka bardzo starannych i oddających klimat książki ilustracji autorstwa Marcina Piwowarskiego. Każdy rysunek to prawdziwy majstersztyk, pełen szczegółów i detali. Mnie osobiście zachwyciły.

Opowieść wigilijna to jedna z tych powieści, do których wraca się z ogromną przyjemnością. Serdecznie polecamy to jakże piękne wydanie tej ponadczasowej i nadal bardzo aktualnej powieści.Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Wilga


Komentarze

  1. Piękne eydanie.
    Bardzo lubię ,, Opowieść wigilijna"

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiałam tą opowiesc za dzieciaka... Tu jeszcze samo wydanie jes imponujace

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.