Przejdź do głównej zawartości

Opowieść Wigilijna - Wydawnictwo Wilga

Opowieść wigilijna to jedna z tych powieści Charlesa Dickensa, która jest znana na całym świecie. Osobiście bardzo lubię tę historię, pokazuje jak człowiek może się zmienić i co tak na prawdę liczy się w życiu. Na polskim rynku ukazało się kilka wydań tej powieści w różnych przekładach. Dzisiaj chciałam Wam pokazać przepięknie wydaną wersję w tłumaczeniu Magdaleny Iwińskiej. Wydawcą tej pozycji jest Wydawnictwo Wilga.  
Głównym bohaterem książki jest stary i posępny Ebenezer Scrooge. Jest osobą z natury bezduszną, samolubną i do szpiku kości skąpą. Wszystko jednak w jego życiu się zmienia po śmierci jedynego przyjaciela Marleya. Należy w tym miejscu zaznaczyć jedną istotną kwestię. Scrooge poza swą ponura naturą charakteryzował się jeszcze tym, iż nie znosił świat Bożego Narodzenia a czynienie dobra uważał za coś nienaturalnego i zgoła tego unikał. Jego życie przewróciło się do góry nogami po pewnych dość nieoczekiwanych wydarzeniach jakie miały miejsce w pewną wigilijna noc. Tych którzy jeszcze nie znają tej historii, to zachęcam do lektury, gdyż nie zdradzę tu kolejnych szczegółów powieści.W książce znajdziemy kilka bardzo starannych i oddających klimat książki ilustracji autorstwa Marcina Piwowarskiego. Każdy rysunek to prawdziwy majstersztyk, pełen szczegółów i detali. Mnie osobiście zachwyciły.

Opowieść wigilijna to jedna z tych powieści, do których wraca się z ogromną przyjemnością. Serdecznie polecamy to jakże piękne wydanie tej ponadczasowej i nadal bardzo aktualnej powieści.Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Wilga


Komentarze

  1. Piękne eydanie.
    Bardzo lubię ,, Opowieść wigilijna"

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiałam tą opowiesc za dzieciaka... Tu jeszcze samo wydanie jes imponujace

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)