Przejdź do głównej zawartości

Opowieść wigilijna - Wydawnictwo Media Rodzina

Do dziś nie mogę zrozumieć, jak to się stało, iż do tego roku w naszej domowej biblioteczce nie było tej książki!!! Mowa oczywiści o Opowieści wigilijnej Charlesa Dickensa. Klasyk sam w sobie, znana i uwielbiana na całym świecie, doczekała się tłumaczeń na wiele języków. W Polsce także kilku wybitnych tłumaczy podjęło się jej przetłumaczenia. My w tym roku mieliśmy niebywałą przyjemność poznać tą jakże magiczną opowieść widzianą oczami Andrzeja Polkowskiego. To piękne wydanie tej ponadczasowej książki ukazało się na polskim rynku nakładem Wydawnictwa Media Rodzina.  Głównym bohaterem powieści jest Ebenezer Scrooge, mężczyzna którego natura jest dość specyficzna. Całe dnie spędza nad opasłymi tomami ksiąg rachunkowych. Jest typem samotnika, skąpy i do tego bardzo samolubny. Nawet śmierć jego jedynego przyjaciela potrafi obrócić w interes i cieszyć się z otrzymanego w spadku majątku zamiast ubolewać nad startą bliskiej mu osoby. Pomimo posiadania dość sporej fortuny jest osobą bardzo skąpą. Ani myśli pomagać innym osobom znajdującym się w trudnej sytuacji. 


Jeszcze jedno należy powiedzieć o głównym bohaterze Opowieści wigilijnej, otóż nie znosił on świąt Bożego Narodzenia. Dokładnie tak, jednak zrządzenie losu i splot niesamowitych wydarzeń jakie miały miejsce pewnej wigilijnej nocy w XIX wiecznej Anglii odmieniły jego życie na zawsze. Nie chcę zdradzać zbyt wielu szczegółów tej jakże magicznej, zaskakującej i pełnej specyficznego dla tamtych czasu angielskiego humoru opowieści. Jedno jest pewne, ta książka to klasyk, dzieło ponadczasowe i z pewnością warto je znać. Wydanie które posiadamy zostało bardzo ciekawie zilustrowane przez Aleksandrę Kucharską - Cybuch. Każdy rozdział został bardzo ładnie odznaczony a poszczególne ilustracje pełne są szczegółów i detali. Co zwraca uwagę, to fakt, iż mamy tu rysunki zarówno w kolorze jak i czarno - białe szkice. Dzięki temu zabiegowi odbiorca wyraźniej odczytuje magię jaka towarzyszy tej powieści oraz występując w niej postacie.  


Wydanie to zawiera także płytę CD, dzięki czumu możemy wysłuchać tej historii na przykład podczas robienia przedświątecznych porządków. Lektorek jest Zbigniew Zapasiewicz, któremu, udaje się w fantastyczny sposób oddać klimat książki.  


Opowieść wigilijna to historia, którą warto poznać. Nas zachwyciła i wywołała sporo emocji. Stała się też pretekstem do wielu rozmów. Z całą pewnością jest to książka którą gorąco polecamy!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Media Rodzina

Komentarze

  1. A wiesz, że ja też nie mam Opowieści Wigilijnej w domu? A uwielbiam tą ponadczasową opowieść

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam te historie, a wyobraź sobie, że nie mamy w domu żadnego egzemplarza Opowieści wigilijnej :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Całkiem możliwe, że i w te święta sięgnę po tę opowieść. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)