Przejdź do głównej zawartości

Kostek rozdaje prezenty - Wydawnictwo Debit

Kostek to sympatyczny piesek, który na co dzień zamieszkuje w domu Państwa Wyglansowanych. Jednak gdy tylko jego Państwo opuszczają swój dom, nasz bohater wraz ze swoim przyjacielem, Panem Piętką, udają się przeżyć kolejną niesamowitą przygodę. Nie inaczej będzie i tym razem. Kostek rozdaje prezenty, to dość krótka opowiastka, która sprawdzi się idealnie jako lektura do spania. Cała seria książek o Kostku autorstwa Alexa T. Smitha wydawana jest w Polsce przez Wydawnictwo Debit. 
Kostek z natury jest bardzo pomocnym pieskiem, z chęcią rwie się do wszelkiej pomocy. Jak wiadomo okres przedświąteczny należy do bardzo intensywnych i każda pomoc jest na wagę złota. Tak więc nasz bohater pomaga na poczcie wkładać listy do worka czy choćby na komisariacie ubiera choinkę. W domu pisze list do świętego Mikołaja oraz czyta "Policjanci i złodzieje".
W pewnym momencie Kostek i Pan Piętka słyszą jakieś hałasy. Od razu podejrzewają, że jest to włamywacz. Nie zastanawiając się długo wkraczają do akcji i zakuwają owego intruza w kajdanki. Okazuje się, jednak że owym włamywaczem jest nie kto inny jak sam Święty Mikołaj. Nasi detektywi chcieli uwolnić schwytanego jegomościa, niestety kluczyki gdzieś się zapodziały. Kostek i Pan Piętka nie mieli innego wyjścia jak przejąć obowiązki Mikołaja i dostarczyć wszystkim dzieciom prezenty. Jednak czy uda im się ta sztuka do północy? O tym przekonacie się podczas czytania książki :-)
Kostek rozdaje prezenty to kolejna świetna pozycja z serii. Historie zawsze bawią ale także uczą. Do tego bardzo specyficzne ilustracje autora tekstu, zapewniają ciekawą i pełną wrażeń lekturę. 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Debit

Komentarze

 1. Kostek wymiata, bardzo lubimy bajke w tv nie wiedziałam że są też ksiązki t tym, zabawnym piesku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznam, że oprawa graficzna szalenie mi się podoba, chętnie zwrócę uwagę na książkę podczas wizyty w księgarni. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki nie znamy, a wygląda na bardzo ciekawą.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam że nie znam tej książeczki, ale przygody pomocnego pieska wyglądają całkiem zabawnie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)