Przejdź do głównej zawartości

Bożonarodzeniowe opowiadania - Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

Pozostając w temacie lektur bożonarodzeniowych, dzisiaj chciałam Wam zaprezentować bardzo ciekawy zestaw czterech książeczek, które znajdują się w ofercie Wydawnictwa Diecezjalnego i Drukarni w Sandomierzu. Mowa o Bożonarodzeniowych Opowiadaniach. Jest to komplet czterech kartonówek, które idealnie sprawdzą się dla najmłodszych czytelników.  
Droga do Betlejem rozpoczyna się zwiastowaniem Maryi, następnie czytamy o wizycie Maryi u Elżbiety oraz podróży do Betlejem. Na kolejnych stronach dowiadujemy się o narodzinach dzieciątka Jezus, który jest Zbawicielem świata. Całość stanowi zaledwie kilku zdaniowe opowiadanie, ale dzięki temu pozwala najmłodszym czytelnikom zrozumieć wydarzenia sprzed ponad 2000 lat. 
Dzieciątko w żłobie to historia pasterzy, którzy podczas nocnego pilnowania owiec wypatrzyli na niebie światło. Następie ukazał im się anioł z Nieba i oznajmił radosną nowinę o narodzinach Zbawiciela. Na końcu czytam o wizycie pasterzy w stajence. 
Boże Narodzenie to pozycja która opisuje najważniejsze momenty z tego jakże ważnego wydarzenia. Począwszy od podróży Maryi i Józefa do Betlejem, poprzez narodziny Jezusa w stajence aż do wizyty trzech króli i złożenia przez nich darów.
Gwiazda Betlejemska to historia widziana oczami trzech mędrców, od chwili gdy zobaczyli na niebie gwiazdę, poprzez ich wędrówkę do Betlejem aż po samą wizytę w stajence i złożenie przez nich darów nowo narodzonemu królowi. 
Bożonarodzeniowe Opowiadania to książeczki idealna dla najmłodszych. W krótkich i prostych zdaniach opisują najważniejsze momenty jakie miały miejsce ponad 2000 lat temu. Do tego zostały bardzo ładnie zilustrowane, co dodatkowo przyciąga uwagę maluszków i pozwala im lepiej zrozumieć sens opowiedzianych historii. 

Polecamy serdecznie!!!  


Zestaw książeczek znajdziecie TUTAJ
Komentarze

  1. Projekt wizytówek jest niezwykle istotny, dlatego warto go zaprojektować na www.ccsdruk.pl . Mają świetnych grafików. Polecam.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)