Przejdź do głównej zawartości

Baw się z Wojtkiem, żołnierzem bez munduru - Wydawnictwo Święty Wojciech

Jakiś czas temu pisałam o bardzo ciekawej książce autorstwa Elizy Piotrowskiej pod tytułem Wojtek żołnierz bez munduru. Dziś chciałam Wam pokazać kolejną wartą uwagi pozycję podejmująca ten sam temat. Pani Eliza tym razem ujęła podjęty temat w sposób kreatywny, dzięki czemu powstała bardzo ciekawa pozycja do wspólnych zabaw. Baw się z Wojtkiem żołnierzem bez munduru to połączenie kolorowanki i różnego rodzaju aktywności, które nie tylko rozwijają dziecięcą kreatywność ale także wpływają na rozwój kluczowych umiejętności. Pozycja ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Świętego Wojciecha.   
W książeczce znajdziemy wiele ciekawych rebusów, zagadek czy kolorowanej, Jest także gra planszowa. Dzieci mogą ćwiczyć analizę wzrokową odnajdując cienie poszczególnych postaci czy odnajdując różnice na niemalże identycznych ilustracjach. Wszystko to w bardzo fajny sposób nawiązuje do historii Wojtka. 

Pozycja zapewnia rozrywkę na długie zimowe wieczory. Każde dziecka z przyjemnością pozna historię głównego bohatera oraz rozwiąże kolejne zadania. U nas książeczka okazała się zdecydowanym hitem.

Polecamy serdecznie!!!Książkę znajdziecie TUTAJ
Komentarze

  1. Ale fajna książeczka.
    Jestem pewna, że dzieciaki będą ja bardzo lubiły.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)