Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Tappi i tajemnica bułeczek Bollego - Wydawnicywo Zielona Sowa

Tappi to jeden z tych bohaterów literatury dziecięcej, którego nie sposób nie polubić. Zawsze pomocny, uprzejmy i gotowy do poświęceń. Marcin Mortka stworzył wyjątkowe miejsce i niezwykłe postacie, które bawią i uczą już od kilku lat. Każdy tom serii to dziesięć przygód głównego bohatera i jego przyjaciół z Szepczącego Lasu. Cała seria wydawana jest przez Wydawnictwo Zielona Sowa. 
Tappi i tajemnica bułeczek Bollego, to jak już wspomniałam dziesięć, stosunkowo krótkich historii, których głównymi bohaterami są Tappi i jego przyjaciele. Poza tytułowym opowiadaniem , w którym to wiking ratuje poranek w Szepczącym Lesie i zastepuje chorego Bollego w pieczeniu bułeczek. Dzięki temu zwierzęta mogą zjeść pyszne śniadanie, a Tappi przy okazji odkrywa tajemnicę ich wypiekania. W kolejnym rozdziale czytamy o tym jak Chichotek postanowił wybrać się w podniebną podróż i zastąpić na niebie księżyc, niestety i tym razem Tappi musiał ratować sytuację.  Młody czytelnik poznaje także sekrtk burzy, która przykonuje że nie jest taka starszna jak mogłoby się wydawać oraz tajemnicę Dzisadka Wodospada. Każda z tych historii charakteryzuje się barwnymi opisami oraz zabawnymi dialogami. Książka zilustrowana została przez Martę Kurczewską, której udaje się idealnie oddać klimat Szepczącego Lasu oraz charaktry ich mieszkańców. Ilustarcje są barwne i przyciągające uwagę. Całość współgra z tekstem tworząc spujną całość. 
Książki o Tappim to jedna z tych serii, które przypadną do gustu zarówno chłopcom jak i dziewczynkom. Pouczające historie, ciekawi bohaterowie i te niesamowite przygody, które mogą ieć miejsce jedynie w wyobraźni autora. Są to idealne pozycje do wspólnego czytania przed snem.

Polecamy serdecznie!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa

Komentarze

Popularne posty