Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Tappi i poziomkowa przygoda - dwie gry od Zielonej Sowy


Długie jesienne wieczory jakie zagościły w naszych domach sprzyjają wspólnym zabawą w cieple domowego ogniska. U nas jak zawsze królują gry planszowe. Ostatnio nasze serca zdobyła gra Tappi i poziomkowa przygoda. Jest to zestaw dwóch gier a jej postaciami są bohaterowie dobrze nam znanej serii książek o sympatycznym wikingu Tappim i jego przyjaciołach. Gra wydana została przez Wydawnictwo Zielona Sowa. W pudełku znajdziemy:

- dwustronną planszę,
- 5 pionków,
- 8 żetonów z deskami,
- 5 choinek,
- 3 bohaterów (wikinga Tappiego, trola Grubka oraz reniferka Chichotka),
- 96 żetonów z poziomkami,
- kostkę,
- oraz instrukcję.W zestawie mamy dwie odrębne gry (tzw. przygody). Aby zagrać w pierwszą z nich potrzebujemy następujace elementy:

- planszę (strona z rzeką),
- kostkę,
- pionki,
- wikinga Tappiego oraz trola Grubka,
- wszystkie choinki,
- żetony z deskami,
- 25 żetonów z poziomkami (tylko te na których znajduje się cyfra 1).


Celem gry jest wykonanie w dowolnej kolejności wszystkich trzech zadań:
- posadzenie jednego drzewa,
- naprawienie jednego mostu,
- oraz zdobycie 5 poziomek.

Osoba, która jako pierwsza wykona wszystkie zadania zostaje zwycięzcą.Po rozłożeniu planszy i przygotowaniu wszystkich elementów zgodnie z opisem w instrukcji, można rozpocząć przygodę wraz Tappim i jego przyjaciółmi. Każdy gracz w swojej turze rzuca kostką i przesuwa swój pionek o tyle miejsc ile oczek wypadło na kostce. Pola ułożone są w koło a gracz za każdym razem decyduje czy chce wykonać ruch w prawo czy w lewo. Gdy na kostce pojawi się 1 lub 6, wtedy należy odpowiednio wykonać ruch Tappim lub Grubkiem. Na planszy poza tzw. zwykłymi polami są też takie, które zostały oznaczone. Mamy tu choinki, pola z żółtym kwadratem czy z poziomką. Po zatrzymaniu się na jednym z tych pól należy wykonać określone czynności. I tak gdy staniemy na polu z choinką, wtedy bierzemy jedną z nich i stawiamy przed sobą. Pole z żółtym kwadratem daje nam możliwość naprawienia mostu a pole z poziomką pozwala wziąć jedną z nich z poziomkowego pola. Zasadzić drzewo można tylko z pomocą Tappiego, natomiast Grubek to psotnik i zabiera nam zdobyte już poziomki. 

Gra kończy się w chwili gdy pierwszy z graczy wykona wszystkie swoje zadania. On też zostaje zwycięzcą. 


Aby rozegrać drugą przygodę jaka znajduje się w zestawie potrzeujemy następujących elementów:

- planszę,
- pionki,
- wikinga Tappiego, reniferka Chichotka i trolla Grubka,
- wszystkie choinki,
- wszystkie żetony z poziomkami,
- oraz kostkę.


Celem gry jest uzbieranie jak największej liczby poziomek dla Tappiego. 


Gracze w swojej turze rzucają kostką i przesuwają swojego pionka o taką liczbę oczek jaka wypadła na kostce. Na planszy czeka nas wiele przygód. Mamy tu pola z poziomkami, choinkami jak również z Chichotkiem i Grubkiem. Przebrnięcie przez te wszystkie pola i zebranie największej liczby poziomek gwarantuje zwycięstwo.  Tappi i poziomkowa przygoda to fantastyczne gry, które sprawdzą się idealnie na jesienne i zimowe wieczory. Zapewnią rozrywkę nie tylko dzieciom ale i dorosłym. Zasady są bardzo proste, dzięki czemu już przedszkolaki poradzą sobie z grami. Taki zestaw dwóch gier to także idealny pomysł na prezent, na pewno ucieszy każdego obdarowanego. 


Polecamy serdecznie!! 


Gre znajdziecie TUTAJ 

Wydawnictwo Zielona Sowa

Komentarze

  1. Tak właśnei u nas w domu lubimy spędzać jesienne wieczory. Gry, kolorowanki i czytanie bajek

    OdpowiedzUsuń
  2. Gra ma cudowna szatę graficzną

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty