Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Supernogi Stonogi - Wydawnictwo Egmont

Jesień tego roku rozpieszcza nas niesamowitą pogodą, która pozwala nam spędzać mnóstwo czasu na świeżym powietrzu. Jednak coraz dłuższe wieczory sprzyjają wspólnym zabawą. U nas stale i niezmiennie królują gry planszowe. Jednym z naszych hitów tej jesieni jest nowa wersja znanej od lat gry Wydawnictwa Egmont. Supernogi Stonogi to fantastyczna gra rodzinna, w którą grać mogą już czterolatki. Proste zasady i ciekawa grafika skuszą każdego na nie jedną partyjkę. 


W pudełku znajdziemy:

- 6 płytek z początkami stonogi,
- 15 płytek z butami (z 2,3 i 4 butami w 5 kolorach),
- 4 kostki,
- 10 płytek z ogonkami,
- 6 płytek z e złotym butem,
- drugi zestaw 5 płytek z 4 butami (po jednym w każdym kolorze),
- oraz instrukcję. 

Przed rozpoczęciem rozgrywki rozdzielamy elementy podstawowe od dodatkowych (niebieskim kolorem na rewersie oznaczono elementy podstawowe a czerwonym dodatkowe). Następnie rozkładamy elementy stonogi tak jak na zdjęciu poniżej, a następnie każdy z graczy wybiera jedną płytkę z początkiem stonogi. Potrzebne są jeszcze cztery kostki z kolorowymi butami (5 kolorów) i złotą gwiazdką. Po tych przygotowaniach można zacząć zabawę.  


Celem gry jest zdobycie jak największej liczby butów czyli ułożenie jak najdłuższej stonogi. Mechanizm gry jest bardzo prosty. Każdy gracz w swojej turze ma możliwość rzucenia trzykrotnie kostkami. Nie trzeba za każdym razem rzucać wszystkimi kostkami, w zależności od wyrzuconego układu. Jeżeli Zależy nam na wyrzuceniu butów w jednym kolorze. Na przykład jeżeli wyrzucimy trzy buty w niebieskim kolorze i jeden w kolorze żółtym, to dokładamy do naszej stonogi element z trzema niebieskimi butami. Dodatkowo na kostce jest złota gwiazdka, która jest swojego rodzaju jokerem i zastępuje dowolny kolor, w zależności jaki jest nam potrzebny w wyrzuconym układzie. Zwycięzcą zostaje gracz, który na koniec gry ułożył najdłuższą stonogę.  
Dzięki dodatkowym elementom jakie dołączono do gry mamy pięć innych wariantów gry takich jak:

- dla 5-6 osób,
- zabieranie butów,
- bose stopy,
- ogonki,
- oraz złote buty. 

Szczegółowe opisy każdego z wariantów znajdziecie w instrukcji. Supernogi Stonogi to fantastyczna gra rodzinna dla dzieci w każdym wieku. Idealnie sprawdzi się dla przedszkolaków jak i starszaków. Sezon na planszówki w pełni, dlatego jeżeli szukacie ciekawej gry to serdecznie Wam polecamy stonogę :-) 

Polecamy serdecznie!!!


Grę znajdziecie TUTAJ 

Egmont Polska

Komentarze

 1. Zbliżają się święta, zatem pomysł na prezent gotowy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kupię na mikołajkowy prezent.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię gry planszowe. Te przedstawione wyglądają bardzo ładnie i z pewnością umilą wolny czas.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wygląda interesująco. Właśnie mi uświadomiłaś, że bardzo rzadko ostatnio gramy w planszówki.

  OdpowiedzUsuń
 5. I już podchwytuję pomysł na ciekawą grę. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty