Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Śnieżne marzenie - Wydawnictwo Tatarak

Książeczki autorstwa Erica Carle są rozpoznawane i uwielbiane zarówno przez dzieci jak i rodziców na całym świecie. Najsłynniejszym jego dziełem jest Bardzo głodna gąsienica, którą napisał w 1969 roku a którą przetłumaczono na 62 języki. Jednak Amerykanin może zapisać w swoim CV ponad 70 pozycji, które napisał i zilustrował. Najnowszym jego dziełem jakie tej jesieni ukazało się na polskim rynku jest książka dla dzieci pod tytułem Śnieżne marzenie. Kartonówka wpisuje się idealnie w klimat nadchodzących świąt i jestem przekonana, że będzie wielką gratką dla młodych miłośników twórczości pisarza. 
Jak zawsze biorąc do rąk dzieło Carle, mam wrażenie, że jestem w bajce. Ilustracje są tak cudowne, że mogłaby je podziwiać godzinami. Tworzone zawsze tą samą techniką są znakiem rozpoznawczym i swego rodzaju marką znaną na całym świecie. Nie inaczej jest z najnowszym jego dziełem. Każda rozkładówka to emanuje ciepłem, a w Śnieżnym marzeniu dodatkowo mamy okienka do otwierania i odkrywania co się za nimi znajduje. Idealne dla małych rączek :-) 

Podobnie jak ilustracje, opisana historia jest równie klimatyczna i zaciekawi maluszki. Mamy tu wszystko czego można oczekiwać od świątecznej lektury. Jest Mikołaj zwany gospodarzem, są zwierzęta i tytułowe marzenie. Jednak o tym czy zostało ono spełnione i na święta spadł upragniony przez wszystkich śnieg, nie zdradzę Wam. Sięgnijcie po lekturę i przekonajcie się sami.
Od kiedy Ignacy pojawił się na świecie, wprowadzałam do naszej rodziny pewne tradycje. Nic specjalnego ani wyszukanego, jednak chciałam aby zarówno okres oczekiwania na święta jak i same święta były czasem radosnym i pełnym magii, uśmiechu i małych niespodzianek. Jedną z takich zapoczątkowanych przeze mnie tradycji jest otrzymywanie drobnych prezentów związanych ze świętami 6 grudnia. W tym roku święta będą wyjątkowe z jeszcze jednego powodu. Obchodzić je będziemy po raz pierwszy w czwórkę. Nikodem będzie miał niespełna 3 miesiące :-) a jednym z prezentów jaki znajdzie 6 grudnia w swoim worku będzie właśnie książeczka Śnieżne marzenie. 

Polecamy serdecznie!!!Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

Komentarze

 1. Podsunęłaś mi fajny pomysł z tą książką dla moich siostrzeńców :) Powinni być zadowoleni :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł na prezent dla dziecka pod choinkę albo na Mikołajki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowne są książki tego autora!

  OdpowiedzUsuń
 4. Taka książeczka to idealny dodatek do prezentu mikołajkowego :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pomysł na książkowy prezent podchwytuję. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam małych czytelników w rodzinie, którym taka przygoda czytelnicza sprawi wiele radości. :)

   Usuń
 6. Dla mnie książka to zwsze bardzo dobry pomysł na prezenta. Zarówno dla dziecka jak i dorosłego.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ładna książeczka

  My książki o świętach bardzo lubimy

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty