Przejdź do głównej zawartości

Śnieżne marzenie - Wydawnictwo Tatarak

Książeczki autorstwa Erica Carle są rozpoznawane i uwielbiane zarówno przez dzieci jak i rodziców na całym świecie. Najsłynniejszym jego dziełem jest Bardzo głodna gąsienica, którą napisał w 1969 roku a którą przetłumaczono na 62 języki. Jednak Amerykanin może zapisać w swoim CV ponad 70 pozycji, które napisał i zilustrował. Najnowszym jego dziełem jakie tej jesieni ukazało się na polskim rynku jest książka dla dzieci pod tytułem Śnieżne marzenie. Kartonówka wpisuje się idealnie w klimat nadchodzących świąt i jestem przekonana, że będzie wielką gratką dla młodych miłośników twórczości pisarza. 
Jak zawsze biorąc do rąk dzieło Carle, mam wrażenie, że jestem w bajce. Ilustracje są tak cudowne, że mogłaby je podziwiać godzinami. Tworzone zawsze tą samą techniką są znakiem rozpoznawczym i swego rodzaju marką znaną na całym świecie. Nie inaczej jest z najnowszym jego dziełem. Każda rozkładówka to emanuje ciepłem, a w Śnieżnym marzeniu dodatkowo mamy okienka do otwierania i odkrywania co się za nimi znajduje. Idealne dla małych rączek :-) 

Podobnie jak ilustracje, opisana historia jest równie klimatyczna i zaciekawi maluszki. Mamy tu wszystko czego można oczekiwać od świątecznej lektury. Jest Mikołaj zwany gospodarzem, są zwierzęta i tytułowe marzenie. Jednak o tym czy zostało ono spełnione i na święta spadł upragniony przez wszystkich śnieg, nie zdradzę Wam. Sięgnijcie po lekturę i przekonajcie się sami.
Od kiedy Ignacy pojawił się na świecie, wprowadzałam do naszej rodziny pewne tradycje. Nic specjalnego ani wyszukanego, jednak chciałam aby zarówno okres oczekiwania na święta jak i same święta były czasem radosnym i pełnym magii, uśmiechu i małych niespodzianek. Jedną z takich zapoczątkowanych przeze mnie tradycji jest otrzymywanie drobnych prezentów związanych ze świętami 6 grudnia. W tym roku święta będą wyjątkowe z jeszcze jednego powodu. Obchodzić je będziemy po raz pierwszy w czwórkę. Nikodem będzie miał niespełna 3 miesiące :-) a jednym z prezentów jaki znajdzie 6 grudnia w swoim worku będzie właśnie książeczka Śnieżne marzenie. 

Polecamy serdecznie!!!Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

Komentarze

 1. Podsunęłaś mi fajny pomysł z tą książką dla moich siostrzeńców :) Powinni być zadowoleni :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł na prezent dla dziecka pod choinkę albo na Mikołajki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Taka książeczka to idealny dodatek do prezentu mikołajkowego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomysł na książkowy prezent podchwytuję. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam małych czytelników w rodzinie, którym taka przygoda czytelnicza sprawi wiele radości. :)

   Usuń
 5. Dla mnie książka to zwsze bardzo dobry pomysł na prezenta. Zarówno dla dziecka jak i dorosłego.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ładna książeczka

  My książki o świętach bardzo lubimy

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.