Przejdź do głównej zawartości

Seria Już czytam - Wydawnictwo Zielona Sowa

W naszej domowej biblioteczce znajduje się kilka bardzo ciekawych serii, których głównymi odbiorcami są dzieci rozpoczynający swoją przygodę ze słowem drukowanym. Jedną z ciekawszych a zarazem ulubioną Ignacego jest seria Już czytam, wydawana przez Wydawnictwo Zielona Sowa. Całość liczy kilkanaście tytułów. My dzisiaj przybliżymy Wam cztery najnowsze. 

Ignaś, Hela i zaklęta studnia to historia rodzeństwa Ignacego i Heli oraz ich rodziców, którzy pewnego dnia wybrali się na wycieczkę. Jedną z zaplanowanych atrakcji było zwiedzanie zamku. Niestety rodzeństwo jest bardzo zawiedzione tym, że nie spotkali tam żadnego ducha. Jednak całą sytuację ratuje przewodnik, który w pewnym momencie zaprowadza ich do zaklętej studni i opowiada legendę, według której gdy samotna kobieta zawoła do studni, następnego dnia obudzi się jako mężatka!!! Hela, bardzo przejęła się tą historią a jej mama chcą udowodnić córce, że to tylko legenda, pochodzi do studni i woła do niej. Co stanie się następnego ranka? O tym przekonajcie się czytając tą pełną tajemnic książkę.   
Znikające listy to historia idealna na czas przedświąteczny. Lidka i Lusia zastanawia się co się dzieje ze świętym Mikołaj przez cały okrągły rok, nie tylko w jeden dzień w roku, kiedy to każdy o nim myśli i na jego przybycie czeka. Postanawiają więc napisać do niego list z pytaniami, które ich dręczą. Niestety okazuje się, ze list ginie w bardzo dziwnych okolicznościach. Oczywiście jest tego logiczne wytłumaczenie, jednak czy dziewczynko uda się je poznać? I oczywiście czy uda im się dowiedzieć gdzie Mikołaj spędza wakacje? O tym przekonacie się czytając tą historię.Niezwykła komórka to historia o zachowaniu umiaru i rozsądku, o tym, że skrajności nie prowadzą do niczego dobrego a umiejętne korzystanie ze zdobyczy technologicznych, nie jest niczym złym. Tomek jest synem dwójki naukowców, którzy otrzymują grant i wyjeżdżają na badania do Australii. Chłopiec otrzymuje od nich w prezencie nowiutkiego smartfona. Niestety jego nadopiekuńcza babcia, pod opieką której pozostał zabiera mu ją. Co takiego się wydarzy, że przekona opiekunkę chłopca do oddania mu komórki? Przekonajcie się o tym sami czytając książkę.  

Pozdrowienia z Marsa to fantastyczna historia rodem z odległej przyszłości. Akcja rozgrywa się na Marsie, który jest od dawna zamieszkiwany przez ludzi. Życie toczy się swoim torem. W jednej z marsjańskich szkół organizowany jest konkurs wiedzy o Ziemi a główną nagrodą jest podróż, właśnie na tą planetę. Jednak powstaje pytanie, czy nadal ktoś tam mieszka, i jak obecnie wygląda Ziemia? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi czytając tą zabawną książkę. Już czytam to seria, która charakteryzuje się dużą czcionką, kolorowymi ilustracjami i niewielką ilością tekstu na stronie. Wszystkie te cechy powodują, że książki są bardzo atrakcyjne dla młodych adeptów czytelnictwa. Ponadto wciągające i trzymające w napięciu do ostatniej strony historie, zapewniają rozrywkę. U nas są zdecydowanym hitem :-)


Całą serię znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa

Komentarze

  1. Świetna seria. Bardzo ją lubimy. Mamy zaledwie trzy książeczki, ale mimo to seria stała się bardzo lubiana w naszym domu.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)